Prognoza pogody na niedzielę, 20 września. Więcej chmur, ale cieplej

Polska
Prognoza pogody na niedzielę, 20 września. Więcej chmur, ale cieplej
pixabay/jplenio
Przez silny wiatr, odczuwalna temperatura może być niższa od wskazań

Dalsza część weekendu przyniesie nam więcej chmur, ale jest i dobra wiadomość. Będzie jeszcze cieplej niż w sobotę. Termometry pokażą powyżej 20 stopni w cieniu. Ciśnienie pozostanie wysokie, a wiatr będzie się wzmagać.

Parasole można śmiało zostawić w domu. W niedzielę nigdzie nie spodziewamy się opadów deszczu, mimo, że w większości regionów kraju będzie się chmurzyć.

 

ZOBACZ: Prognoza pogody na sobotę, 19 września. W weekend cieplej, ale miejscami pochmurno

 

Na szczęście możemy liczyć na przejaśnienia i rozpogodzenia, szczególnie w północnych regionach.

Jeszcze cieplej

Temperatura pozostanie przyjemna. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 19 stopni na północnym wschodzie do 22 stopni na zachodzie i południowym zachodzie.

 

Wiatr z kierunku wschodniego będzie umiarkowany i silny, w porywach do 40-50 km/h. To oznacza, że temperatura odczuwalna może być nieco niższa od wskazań termometrów.

TwojaPogoda.pl

Ciśnienie wysokie

Ciśnienie pozostanie wysokie, ale przez cały dzień będzie spadać. W południe wyniesie od 1020 hPa na południowym zachodzie do 1024 hPa na północnym wschodzie.

 

ZOBACZ: Naukowcy: na Arktyce wykształca się nowy rodzaj klimatu

 

Meteopaci nie powinni się skarżyć na pogodę. Warunki biomeorologiczne kolejny dzień pozostaną korzystne dla naszego samopoczucia.

Poniedziałek pogodny i ciepły

Pierwszy dzień nowego tygodnia minie pod znakiem błękitnego nieba, przeważnie niemal wolnego od chmur. Tylko na południowym wschodzie obłoków zgromadzi się nieco więcej.

 

Będzie bardzo ciepło. Temperatura wyniesie w godzinach popołudniowych od 20 stopni na północy do 25 stopni na południowym zachodzie.

Łukasz Mielczarek/bas/ TwojaPogoda.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie