Nie żyje Lee Kerslake. Był perkusistą Ozzy'ego Osbourne'a

Kultura
Nie żyje Lee Kerslake. Był perkusistą Ozzy'ego Osbourne'a
Wikimedia Commons/Heinrich Klaffs
Lee Kerslake w 1973 roku

Brytyjski muzyk Lee Kerslake - znany przede wszystkim jako perkusista grupy Uriah Heep oraz zespołu Ozzy'ego Osbourne'a - zmarł w sobotę w wieku 73 lat - poinformowali w niedzielę członkowie jego byłych zespołów. W grudniu 2018 r. muzyk ujawnił, że cierpi na raka prostaty.

erslake dołączył do Uriah Heep pod koniec 1971 r. i z krótką przerwą na przełomie lat 70. i 80. pozostał w zespole do początku 2007 r. Uczestniczył w nagrywaniu najważniejszych płyt grupy, w tym jej największego artystycznego i komercyjnego sukcesu "Demons And Wizards" z 1972 r.

 

W trakcie przerwy od grania w Uriah Heep współpracował przez krótki czas z Ozzy'm Osbourne'em, uczestnicząc w nagrywaniu jego dwóch pierwszych solowych albumów po odejściu z Black Sabbath - "Blizzard of Ozz" i "Diary of a Madman". Później jednak procesował się z Osbourne'em o tantiemy za tę drugą płytę, pod którą nie został podpisany.

 

ZOBACZ: Nie żyje były piłkarz Lechii Gdańsk. Jego ciało znaleziono przy drodze

 

Minęło 39 lat odkąd widziałem Lee, ale on zawsze będzie żył w płytach, na których grał dla mnie, "Blizzard of Ozz" i "Diary of a Madman". Lee Kerslake RIP - napisał na Facebooku Osbourne.

It’s been 39 years since I’ve seen Lee but he lives for ever on the records he played on for me, Blizzard of Ozz and Diary of a Madman. Lee Kerslake RIP

Opublikowany przez Ozzego Osbournego Sobota, 19 września 2020

 

"Lee był jednym z najmilszych ludzi na świecie, a także bratem, był niesamowitym perkusistą, wokalistą i autorem piosenek! Jego pasja życia była nieporównywalna z niczym i był bardzo kochany przez fanów, jak również przez wszystkich, którzy spotkali go na swojej drodze! Rock in peace, mój przyjacielu" - napisał z kolei na Twitterze Mike Box, gitarzysta i jedyny członek Uriah Heep, będący w zespole od początku do dziś.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie