Media: zapadła decyzja ws. nowego ministra sprawiedliwości

Polska
Media: zapadła decyzja ws. nowego ministra sprawiedliwości
Polsat News
Poseł Przemysław Czarnek (PiS) ma być nowym ministrem sprawiedliwości

Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości wybrało następcę Zbigniewa Ziobry na stanowisku ministra sprawiedliwości - informuje "Wprost" i portal DoRzeczy.pl. Według doniesień medialnych, nowych szefem resortu ma zostać Przemysław Czarnek, wiceszef sejmowej komisji sprawiedliwości.

Przemysław Czarnek to były wojewoda lubelski, a obecnie poseł PiS i wiceszef sejmowej komisji sprawiedliwości. Kontrowersje wywołała jego wypowiedź z czerwca, zgodnie z którą "ideologia LGBT to co innego niż homoseksualiści, biseksualiści, transwestyci czy inni tam jeszcze queer, czyli dziwacy". 

 

- Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości - mówił. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją - dodał.

 

ZOBACZ: Czarnek: "ci ludzie nie są równi ludziom normalnym". Mamy komentarz rzecznika rządu

 

Jak informuje "Wprost" i portal DoRzeczy.pl, to Czarnek ma zastąpić Zbigniewa Ziobrę na stanowisku ministra sprawiedliwości.

 

- Jestem członkiem partii rządzącej. Jeśli partia proponowałaby mi funkcję, która wakuje i byłaby zgodna z moimi kompetencjami, trzeba by było propozycję rozważyć. Zaznaczam, że sama już propozycja jest zaszczytem. Powtarzam: dopiero jeśli funkcja będzie miała wakat, a partia zaproponuje mi funkcję, to wtedy będzie można mówić o konkretach - przekazał DoRzeczy.pl Przemysław Czarnek.

 

"Szanse są 50 na 50"

 

Według portalu, decyzja ws. dymisji Ziobry i powołania na jego miejsce Czarnka może jeszcze ulec zmianie, jeśli dojdzie do przełomu w rozmowach między PiS-em a Solidarną Polską.

 

- Decyzja czy dojdzie do dymisji Zbigniewa Ziobry zapadnie podczas poniedziałkowego spotkania kierownictwa naszej partii. Na ten moment szanse są 50 na 50 - powiedział PAP jeden ze współpracowników prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

 

- Jeśli kierownictwo zdecyduje o usunięciu Ziobry z rządu, a jego partii ze Zjednoczonej Prawicy, wtedy najpoważniejszym kandydatem na nowego ministra sprawiedliwości będzie Przemysław Czarnek - dodał polityk PiS.

 

Zawieszone negocjacje

 

Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw niej opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch Porozumienia, a 15 innych posłów Porozumienia wstrzymało się od głosu.

 

Przedstawiciele PiS poinformowali po tym głosowaniu, że koalicja Zjednoczonej Prawicy została zerwana, a negocjacje zawieszone.  

 

ZOBACZ: Zawieszeni posłowie PiS. Tłumaczą, dlaczego nie poparli "piątki dla zwierząt"

 

W poniedziałek posiedzenie władz PiS

 

Piotr Witwicki zapytał Marka Suskiego w "Śniadaniu w Polsat News" o to, "jak długo Ziobro będzie ministrem sprawiedliwości?"

 

- To będzie decyzja jutrzejszego posiedzenia władz PiS. Jutro może zapaść decyzja. Nie jestem w stanie przewidzieć jaka ona będzie, ale na pewno nie będzie to decyzja: nic się nie stało, więc koalicja trwa nadal. Niestety nie trwa nadal. Jeżeli nic nasi koalicjanci nie zrobią, to będą musieli swoje rzeczy spakować i wyprowadzić się z resortów - odpowiedział polityk PiS.

 

WIDEO: Fragment programu "Śniadanie w Polsat News"

  

zdr/ Wprost, DoRzeczy.pl, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie