Słowa Jarosława Kaczyńskiego wywołały oburzenie w Irlandii. Jest reakcja

Świat
Słowa Jarosława Kaczyńskiego wywołały oburzenie w Irlandii. Jest reakcja
PAP/Wojciech Olkuśnik
Słowa prezesa PiS wywołały oburzenie w Irlandii

Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Sieci" mówił o ideologii LGBT, która "zniszczyła już inne społeczeństwa obywatelskie". Jako przykład podał Irlandię. Wypowiedź prezesa PiS odbiła się szerokim echem na wyspie. Zareagował na nią jeden z irlandzkich europosłów, który stanowczo odpowiedział polskiemu politykowi.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" mówił o konieczności przeciwstawienia się ideologii LGBT, która według niego "zniszczyła już inne społeczeństwa obywatelskie". 

 

ZOBACZ: Parada Nierówności w Warszawie. "Chcemy likwidacji pojęcia płci z prawa"

 

"Ci, którzy nie walczyli - przykładów z Europy nie brakuje - przegrali. Ja ręki do tego, żebyśmy przegrywali z tym, co uważam za zagrażające samym fundamentom naszej cywilizacji, nie przyłożę. Jest to bowiem cywilizacja, jak to mówił mój śp. brat Lech Kaczyński, najbardziej życzliwa człowiekowi w dziejach świata. Z tym nurtem, który dzisiaj tak atakuje, walczyć trzeba - choć rozumnie. Rozumnie nie znaczy, że nie walczyć albo walczyć z jakąś niebywałą łagodnością czy bez gotowości użycia wszystkich środków, którymi dysponuje państwo w obronie prawa" - stwierdził Kaczyński.

 

"Katolicka pustynia z szalejącą ideologią LGBT"

 

"Jestem za tym, by aktywnie przeciwstawiać się tym zagrożeniom dla naszej cywilizacji, bo doświadczenia bierności pokazują zawsze ten sam efekt" - ocenił prezes PiS.

 

Jako przykład wymienił Irlandię, która w jego ocenie nie tak dawno była krajem tak bardzo katolickim, że przy nim Polska "wyglądała na państwo z szalejącą bezbożnością", a dzisiaj "jest pustynią katolicką z szalejącą ideologią LGBT".

 

ZOBACZ: Patryk Jaki w PE: nie przeszkadza wam pomnik Lenina w Niemczech, ale przeszkadza, że bronimy rodziny

 

"Trzeba więc stawiać tamę i szukać jak najbogatszych środków, by była ona mocna. Oczywiście podstawowym środkiem musi być przekonywanie, perswazja, by ludzie nie popadali w szaleństwo, by nie uznawali za oczywiste radykalnego odejścia od normy, podeptania jej nawet. To przybiera chwilami formy jak z kabaretu czarnego humoru. Choćby te opowieści bohatera części opozycji mówiącego, że ze swoją partnerką chce wziąć ślub, ale on ma jeszcze partnera, a ona ma partnerki" - zaznaczył Kaczyński.

 

"Irlandia to nowoczesny, postępowy kraj"

 

Słowa prezesa PiS odbiły się szerokim echem w Irlandii - przytoczył je m.in. dziennik "Independent". Wypowiedź Kaczyńskiego oburzyła jednego z irlandzkich europosłów, który odpowiedział polskiemu politykowi na Twitterze.

 

ZOBACZ: Nie tylko gender i LGBT. Abp Jędraszewski ostrzega przed ideologią singli

 

"Panie Kaczyński, Irlandia to nowoczesny, postępowy kraj, w którym ludzie mogą być tym, kim są lub kim chcą" - napisał  Billy Kelleher z liberalnej partii Fianna Fáil.

 

"Możesz być osobą LGBT i katolikiem, być katolikiem i nie być osobą LGBT, być osobą LGBT i nie być katolikiem, lub żadnym z powyższych. Na szczęście jesteśmy pluralistyczną Republiką i myślę, że to wspaniałe!" - dodał irlandzki polityk.

 

dk/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie