"Ważny moment dla Polski i NATO". Błaszczak o ratyfikacji umowy z USA

Polska
"Ważny moment dla Polski i NATO". Błaszczak o ratyfikacji umowy z USA
PAP/Marcin Obara
Szef MON podkreślił znaczenie umowy polsko-amerykańskiej

"Sejm przyjął ustawę o ratyfikacji polsko-amerykańskiej umowy o wzmocnionej współpracy obronnej, to ważna decyzja i ważny moment dla bezpieczeństwa Polski i wschodniej flanki NATO" - podkreślił w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

"To ważna decyzja i ważny moment dla bezpieczeństwa Polski i całej wschodniej flanki NATO. Sejm większością głosów przyjął ustawę o ratyfikacji Umowy między Rządem RP a Rządem USA o wzmocnionej współpracy obronnej" - napisał na Twitterze szef MON.

 

 

Więcej żołnierzy USA w Polsce

 

Sejm uchwalił w czwartek ustawę upoważniająca prezydenta do ratyfikacji polsko-amerykańskiej umowy o współpracy wojskowej, która przewiduje zwiększenie liczby żołnierzy USA stacjonujących w Polsce.

 

ZOBACZ: Szef MON: zwiększenie obecności wojsk USA w Polsce jest faktem

 

Międzyrządową umowę o wzmocnionej współpracy obronnej podpisali w Warszawie 15 sierpnia minister obrony Mariusz Błaszczak i sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Umowa jest uzupełnieniem ubiegłorocznych deklaracji prezydentów obu państw, w których zapowiedziano zwiększenie liczby amerykańskiego personelu z 4,5 tys. o co najmniej tysiąc kolejnych. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie