Śmierć w Tatrach. Odnaleziono ciało mężczyzny

Polska
Śmierć w Tatrach. Odnaleziono ciało mężczyzny
Pixabay/ zdj. ilustracyjne

W trakcie nocnych poszukiwań ze środy na czwartek, ratownicy TOPR odnaleźli w rejonie Morskiego Oka ciało młodego turysty, który najprawdopodobniej spadł z Żabiego Szczytu Niżniego – poinformowała ratownik dyżurny TOPR. To już czwarta ofiara Tatr w przeciągu ostatnich dziewięciu dni.

Kiedy młody mężczyzna nie wrócił w środę z wyprawy w Tatry, zaniepokojona rodzina około godz. 21 zaalarmowała centralę ratowników TOPR w Zakopanem.

 

Jego samochód odnaleziono zaparkowany na Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się szlak do Morskiego Oka. W trakcie poszukiwań ustalono, że telefon mężczyzny loguje się w rejonie Tatr.

 

Poszukiwania rejonu Morskiego Oka

 

Jeszcze w nocy na poszukiwania w rejon Morskiego Oka wyruszyło kilka patroli ratowników TOPR z dwoma psami poszukiwawczymi. Jedna z grup ratowników około godz. 3 odnalazła najpierw plecak i kijki poszukiwanego, a następnie jego ciało pod skalnymi ścianami Żabiego Szczytu Niżniego.

 

ZOBACZ: Śmiertelny wypadek w Tatrach. Mężczyzna spadł z wysokości 200 metrów

 

Turysta przemieszczał się najprawdopodobniej w terenie wysokogórskim poza oznakowanymi szlakami. W piątek ciało mężczyzny zostało śmigłowcem przetransportowane do Zakopanego.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie