Prognoza na czwartek, 17 września. Ochłodzenie, deszcz i porywisty wiatr

Polska
Prognoza na czwartek, 17 września. Ochłodzenie, deszcz i porywisty wiatr
Pixabay
Prognoza pogody na 17 września

Czwartek pod względem pogody będzie się zupełnie różnić od środy. Spodziewamy się wzrostu zachmurzenia, porywistego wiatru, a miejscami opadów deszczu. Nastąpi gwałtowny wzrost ciśnienia.

Koniec gorącej aury. Zgodnie z naszymi zapowiedziami, w czwartek nad Polską przemknie chłodny front atmosferyczny, który przyniesie przeważające zachmurzenie, a na południu także trochę niewidzianego od dawna deszczu.

 

Od regionów północnych dość szybko zacznie się przejaśniać i rozpogadzać, znów będzie słonecznie. Dłużej chmury utrzymają się na południu.

 

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartek

Powiew Arktyki

 

Czeka nas olbrzymie ochłodzenie po napływie powietrza z Arktyki. Termometry późnym popołudniem pokażą w cieniu od 15 stopni na północy do 19 stopni na południowym wschodzie kraju.

 

ZOBACZ: Środa ostatnim tak gorącym dniem w tym roku. Od czwartku będzie o 10 stopni chłodniej

 

Odczucie przeszywającego chłodu będzie wzmagać porywisty wiatr z kierunku północnego, który w porywach może dochodzić do 50-70 km/h. Najmocniej powieje nad morzem.

 

Szybki wzrost ciśnienia

 

Ciśnienie gwałtownie rośnie, w ciągu doby aż o 10-15 hPa. W południe wyniesie od 1019 hPa na północnym wschodzie do 1029 hPa na północnym zachodzie.

 

ZOBACZ: Niemal tropikalna noc. Temperatura nie spadła poniżej 18 stopni. Kolejne noce przyniosą przymrozki

 

Biomet z powodu wzrostu ciśnienia i nagłego ochłodzenia będzie niekorzystny, dlatego meteopaci mogą odczuwać ból głowy, senność i rozkojarzenie.

 

Piątek chłody, ale pogodny

 

W piątek poprawa pogody, sporo słońca, żadnego deszczu i słabnący wiatr. Temperatura pozostanie obniżona, w najcieplejszym momencie dnia od 15-16 stopni na północy i wschodzie do 20 stopni na północnym zachodzie.

 

WIDEO: Prognoza pogody na czwartek

  

Łukasz Mielczarek/ TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie