Prognoza pogody na wtorek, 15 września. Aura przypomni nam o wakacjach

Polska
Prognoza pogody na wtorek, 15 września. Aura przypomni nam o wakacjach
Pixabay/alberto68a
Mamy połowę września, ale czeka nas wakacyjna aura. Termometry lokalnie mogą wskazać 32 stopnie Celsjusza

We wtorek w całej Polsce zapanuje prawdziwie letnia pogoda. Będzie nie tylko słonecznie, ale też gorąco, a miejscami nawet upalnie. Niestety, ciśnienie zacznie spadać, więc meteopaci mogą się poczuć gorzej. Zmiany w aurze czekają nas od czwartku, kiedy zacznie padać i grzmieć, a temperatura spadnie tak gwałtownie, że koniec tygodnia przyniesie przymrozki.

Od świtu do zmierzchu we wtorek nie spadnie ani jedna kropla deszczu. Będzie słonecznie, przeważnie bezchmurnie. Nieco więcej niegroźnych chmur wysokich, przypominających ptasie pierze, urozmaici krajobrazy w zachodniej połowie kraju.

 

ZOBACZ: Naukowcy wykryli zakazany freon, który może powiększać dziurę ozonową. Kto go emituje?

 

W południa napłynie gorące i suche powietrze. Termometry późnym popołudniem pokażą w cieniu od 24 stopni na Suwalszczyźnie do 30 stopni na Ziemi Lubuskiej. Niewykluczone, że lokalnie przy granicy z Niemcami będzie do 31-32 stopni.

 

Zła wiadomość dla meteopatów

 

Wiatr, głównie wiejący z kierunku południowego, będzie słaby i umiarkowany, jedynie chwilami może być silniejszy, do 30-40 km/h.

 

Ciśnienie zacznie spadać, w południe wyniesie od 1023 hPa na zachodzie do 1027 hPa na wschodzie.

 

Mapa pogodowa na wtorek, 15 wrześniaTwojaPogoda.pl
Mapa pogodowa na wtorek, 15 września

 

Biomet pozostanie korzystny dla naszego samopoczucia. Jedynie z powodu dość szybkiego spadku ciśnienia niektórzy meteopaci mogą odczuwać ból głowy i senność.

 

ZOBACZ: Najbardziej mgliste miejsce na świecie. Panuje tam atmosfera rodem z horroru [WIDEO]

 

Zachmurzenie nieznacznie wzrośnie, ale nigdzie nie spodziewamy się opadów. Nadal będzie słonecznie i sucho. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od 24 do 30 stopni w cieniu.

 

Zobacz prognozę pogody Polsat News

 

   

 

Pod koniec tygodnia przymrozki

 

Diametralne zmiany w pogodzie czekają nas dopiero w czwartek (17.09). Wtedy nastąpi duży spadek ciśnienia będący zapowiedzią przejścia przez Bałtyk ośrodka niżowego. Będzie z nim związany chłodny front atmosferyczny, który przyniesie nam wzrost zachmurzenia, deszcze i burze.

 

Nie wszędzie jednak popada. Mokro zrobi się jedynie w południowej połowie kraju, gdzie sumy opadów sięgną od 5 do 15 litrów na metr kwadratowy, a w burzach lokalnie do 30 litrów. W północnych, zachodnich i centralnych regionach nie spadnie ani jedna kropla wody.

 

ZOBACZ: Trzy gorące dni z temperaturą do nawet 30 stopni. Później gigantyczne ochłodzenie z przymrozkami

 

Zmiany w pogodzie objawią się tam dużym ochłodzeniem. Podczas, gdy na południu w burzach będzie jeszcze do 20 stopni, to na północy poniżej 15 stopni, i to w najcieplejszym momencie dnia. To będzie dopiero początek spadków temperatury.

 

W piątkowy poranek w większości regionów kraju będzie poniżej 5 stopni, a miejscami około zera lub lekko poniżej na wysokości 2 metrów nad powierzchnią ziemi. Przy gruncie przymrozki pojawią się w większości regionów.

Łukasz Mielczarek/wka/ TwojaPogoda.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie