"Jest za dużo ideologii". Gowin krytykuje zarówno prawicę, jak i lewicę

Polska
"Jest za dużo ideologii". Gowin krytykuje zarówno prawicę, jak i lewicę
PAP/Radek Pietruszka
Prezes Porozumienia Jarosław Gowin

Jest zdecydowanie za dużo ideologii i po lewej stronie sceny politycznej i niestety, czasami coraz częściej, także po prawej - powiedział w piątek lider Porozumienia Jarosław Gowin podczas konwencji Porozumienie Młodych w Warszawie.

Konwencja poświęcona jest m.in. podsumowaniu ogólnopolskiej akcji Najlepszy Plan Dla Młodych organizowanej przez Porozumienie i Młodą Prawicę.

 

ZOBACZ: Czy Gowin wróci do rządu? Emilewicz mówi o planach

 

Gowin podkreślił, że w wypowiedziach uczestników konwencji nie było złych słów o innych ugrupowaniach politycznych ani ideologii. - Tej ideologii jest zdecydowanie za dużo i po lewej stronie i niestety, czasami coraz częściej, także po prawej. W waszych wypowiedziach były wartości, nie ideologia - dodał Gowin do uczestników.

 

"Zielony konserwatyzm"

 

Jak mówił, pojawiał się m.in. temat klimatu i "zielonego konserwatyzmu". - Te postulaty zielonego konserwatyzmu to jest coś, co Porozumienie już od dłuższego czasu wzięło na sztandary (...). Z całą pewnością wasz postulat pod tym względem znajdzie się na sztandarach całej Zjednoczonej Prawicy - powiedział Gowin.

 

Zapowiedział też, że będzie zabiegał o włączenie do programu Zjednoczonej Prawicy postulatu obniżenia ZUS-u dla młodych. - Ten postulat obniżenia ZUS-u dla młodych będę proponował do programu nowego rządu, tego programu, który w tej chwili jest negocjowany - powiedział lider Porozumienia. 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie