Spięcie posłów w Sejmie. "Brunatne ławy" kontra "czerwony komunista"

Polska
Spięcie posłów w Sejmie. "Brunatne ławy" kontra "czerwony komunista"
Polsat News

Starcie posła Lewicy z posłem Konfederacji podczas debaty nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Adrian Zandberg z partii Razem mówiąc o posłach Konfederacji użył zwrotu "brunatne ławy". Nie pozostał mu dłużny Dobromir Sośnierz, nazywają go "czerwonym komunistą".

W środę po południu Sejm przeprowadził pierwsze czytanie dwóch projektów zmian m.in. w ustawie o ochronie zwierząt, autorstwa PiS oraz KO. W trakcie dyskusji wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu PiS złożył poseł Konfederacji Krzysztof Bosak. Wniosek poparło 63 posłów, przeciw zagłosowało 339, 18 posłów wstrzymało się od głosu. Ostatecznie projekt został skierowany do dalszych prac w komisji.

 

- Czy rozważacie państwo taki program wsparcia dla pracowników z tej branży, żeby pomóc im się przekwalifikować. Myślę, że to jest ważne, żeby przeciąć tę sprawę i odprawić te pożałowania godne argumenty z brunatnych ław - mówił Zandberg odnosząc się do posłów Konfederacji, którzy podnosili, że wprowadzenie zakazu zwierząt na futra oraz ograniczenie uboju rytualnego spowoduje upadek wielu firm.

 

ZOBACZ: Suski: każda miłość pochodzi od Boga. Nawet miłość do zwierząt

 

- Jeśli już stosujemy takie skarżypyctwo to też chcielibyśmy ukarania posła Zandbega za te obelgi, język nienawiści i brunatne wyzwiska od czerwonego komunisty - odpowiedział z sejmowej mównicy Dobromir Sośnierz z Konfederacji. 

 

Posłowie poparli z kolei wniosek o skierowanie projektu autorstwa KO do komisji rolnictwa i rozwoju wsi. Za opowiedziało się 404 posłów, przeciw było 7, zaś 9 wstrzymało się od głosu.

 

WIDEO: zobacz dyskusję w Sejmie

  

 

"Piątka dla zwierząt" i projekt KO

 

Posiedzenie komisji rolnictwa i rozwoju wsi odbędzie się jeszcze w środę późnym wieczorem.

 

Projekt PiS zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

 

ZOBACZ: "Piątka dla zwierząt" do komisji rolnictwa. Sejm zdecydował

 

Projekt KO zakłada, oprócz zakazu wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych, także rozwiązania na rzecz godnej egzystencji zwierząt wycofanych ze służby (np. psów policyjnych lub ratowniczych).

prz/sgo/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie