Pijani rodzice przewozili autem 4-letnie dziecko

Polska
Pijani rodzice przewozili autem 4-letnie dziecko
rawa-mazowiecka.policja.gov.pl

Rawscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem astrą. Okazało się, że kierowca oraz pasażerka są nietrzeźwi i wiozą 4- letnie dziecko. Oboje odpowiedzą przed sądem - poinformowała w środę Agata Krawczyk z rawskiej policji.

Jak wyjaśniła, do zdarzenia doszło we wtorek późnym popołudniem w miejscowości Ścieki na drodze krajowej numer 72. Uwagę policjantów zwrócił fakt, że kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie kontroli okazało się, że w aucie znajduje się małżonka kierującego, a na kolanach trzyma 4-letnie dziecko.

 

- Funkcjonariusze wyczuli z kabiny samochodu silną woń alkoholu. Zarówno 46-letni kierujący jak i jego żona byli pijani. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie, a 45-letnia kobieta blisko 2,5 promila - poinformowała Krawczyk.

 

Dodała, że dziecko zostało przekazane pod opiekę rodziny, a jego rodzice odpowiedzą przed sądem.

 

Krawczyk przypomniała, że w powiecie rawskim to już kolejna sytuacja, kiedy nietrzeźwi rodzice przewożą dziecko autem i sprawują nad nim opiekę będąc pijani. W niedzielę wieczorem policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem mając 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wiózł on swoją partnerkę - również nietrzeźwą - z 15-miesięcznym dzieckiem na kolanach. Dodatkowo auto było złym stanie technicznym, nie miało tylnego zderzaka i miało pękniętą lampę. 

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie