Nowe ognisko koronawirusa na Podlasiu. Zakażenia w szpitalu w Choroszczy

Polska
Nowe ognisko koronawirusa na Podlasiu. Zakażenia w szpitalu w Choroszczy
Polsat News
Szpital psychiatryczny w Choroszczy podlega samorządowi województwa podlaskiego

Ognisko koronawirusa wykryto w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy koło Białegostoku. Szpital poinformował w środę, że zakażonych jest 12 pracowników i 10 pacjentów. Zamknięto jeden oddział ogólnopsychiatryczny Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Na oddział nowi pacjenci nie będą przyjmowani do czasu wygaszenia ogniska epidemicznego, dwoje pacjentów przeniesiono na oddział zakaźny – poinformowała w przesłanym komunikacie dyrektor szpitala Ewa Zgiet.

 

Dodała, że przebywający w szpitalu pacjenci są bezpieczni. - Wprowadzony jest wzmożony reżim sanitarny, pracownicy i pacjenci wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej. Na bieżąco prowadzone jest ozonowanie pomieszczeń oddziału – podał szpital. Cały czas pobierane są wymazy do badań pod kątem koronawirusa. W środę wykonano ponad 200 takich badań.

 

ZOBACZ: Raport PAN o koronawirusie. Trzy scenariusze rozwoju epidemii w Polsce

 

Zastępca dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku Urszula Połowianiuk poinformowała PAP, że sanepid czeka na informacje ze szpitala w Choroszczy na temat podjętych przez tę placówkę działań. Nie podano, ile osób jest skierowanych na kwarantannę.

 

Koronawirus na Podlasiu 

 

Szpital psychiatryczny w Choroszczy podlega samorządowi województwa podlaskiego. Jest jednym z największych szpitali psychiatrycznych w kraju.

 

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku w informacji w środę o kolejnych zachorowaniach na COVID-19 w regionie podał, że koronawirusa wykryto u 27 osób. W informacji jest mowa o 9 osobach z tej grupy, które są hospitalizowane właśnie w szpitalu w Choroszczy.

 

ZOBACZ: Ratownicy medyczni wznowią protest. "Brak realizacji porozumienia"

 

Sanepid poinformował w środę także, że koronawirusa wykryto u trzeciej osoby z personelu Białostockiego Centrum Onkologii. Urszula Połowianiuk poinformowała, że zakażenie potwierdzono u radiologa. Szpital pracuje normalnie. Łącznie dotąd w Podlaskiem koronawirusa potwierdzono u 1 509 osób, wyzdrowiało 1 129 osób.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie