Szczepionki przeciw grypie dla pracowników nie będą opodatkowane

Polska
Szczepionki przeciw grypie dla pracowników nie będą opodatkowane
Pixabay
Szczepionki przeciw grypie dla pracowników nie będą opodatkowane

Szczepionki przeciw grypie otrzymywane przez pracowników nie będą opodatkowane - informuje Ministerstwo Finansów. Jak zapewniono, prace nad rozporządzeniem w tej sprawie są finalizowane.

MF podało, że zgodnie z decyzją Ministra Finansów, ruszyły prace nad zwolnieniem osób fizycznych z obowiązku zapłaty podatku dochodowego od wartości nieodpłatnych świadczeń otrzymanych w okresie obowiązywania stanu epidemii wywołanej wirusem COVID-19, w postaci sfinansowania przez firmę szczepień ochronnych przeciw grypie.

 

"W trudnym okresie epidemii koronawirusa, solidaryzujemy się ze wszystkimi przedsiębiorcami, którzy zapewniają swoim pracownikom szczepienia wzmacniające odporność na grypę. Takie świadczenia na rzecz pracowników nie będą opodatkowane. Dziękuję wszystkim pracodawcom za tę odpowiedzialną i potrzebną inicjatywę" – mówi cytowany w informacji minister finansów Tadeusz Kościński.

 

ZOBACZ: Nowa lista leków refundowanych. Na niej m.in. szczepionki przeciw grypie, insulina, progesteron

 

Jak wyjaśniono, obecnie wartość tego rodzaju świadczeń podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych (PIT). Wejście w życie przepisów rozporządzenia to zmieni. Od tego momentu wartość nieodpłatnych szczepień przeciw grypie nie będzie obciążona podatkiem, a podatek wcześniej zapłacony zostanie zwrócony podatnikowi (co do zasady w rozliczeniu rocznym).

 

"Prace nad rozporządzeniem są finalizowane" - dodano.

kło/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie