Polak uruchomił drona nad Koloseum. Urządzenie spadło na zabytkowe schody

Świat
Polak uruchomił drona nad Koloseum. Urządzenie spadło na zabytkowe schody
Pixabay/SungRae_Kim
W 2007 r. Koloseum zostało ogłoszone jednym z siedmiu nowych cudów świata

40-letni turysta z Polski został zatrzymany w Rzymie, kiedy obsługiwany przez niego dron spadł na zabytkowe schody starożytnej budowli. Przed wejściem do Koloseum obsługa obiektu uprzedzała mężczyznę, że używanie dronów jest zakazane.

40-letniego Polaka aresztowano w poniedziałek po tym, jak zignorował zakaz używania dronów nad Koloseum w Rzymie. Mężczyzna, przed wejściem do amfiteatru był ostrzegany przez obsługę kas, że loty dronami nad zabytkiem są zakazane - pracownicy zobaczyli bowiem, że Polak posiada takie urządzenie. 

 

Dron zarekwirowany, Polak w areszcie

 

Turysta z Polski jednak zignorował pouczenie i uruchomił drona. Zanim przybyła policja powiadomiona przez pracowników Koloseum, dron spadł na zabytkowe schody amfiteatru.   

 

ZOBACZ: W czasie nabożeństwa zniszczył figurę anioła. Grozi mu pięć lat więzienia

 

Na szczęście maszyna nie uszkodziła zabytku, nie wyrządziła też krzywdy innym osobom zwiedzającym obiekt. Dron został zarekwirowany przez policję, a 40-latek trafił do aresztu za nieprzestrzeganie zakazu przelotów obowiązującego nad stolicą Włoch. 

 

Koloseum, a właściwie Amfiteatr Flawiuszów (łac. Amphitheatrum Flavium), to budowla wzniesiona w Rzymie w latach 70-72 do 80 n.e. przez Wespazjana i Tytusa – cesarzy z dynastii Flawiuszów. 

 

Najważniejszy zabytek Włoch

 

Imponujący obiekt ma długość 188 m i szerokość 156 m, a jego obwód wynosi 524 m. Jest wysoki na 48,5 m. Ma widownię mogącą pomieścić od 45 do 50 tysięcy widzów; z galeriami komunikacyjnymi oraz areną z systemem podziemnych korytarzy. 

 

W Koloseum odbywały się m.in. walki gladiatorów, polowania na dzikie zwierzęta. Tradycja mówi, iż w Koloseum mordowano chrześcijan, co upamiętniono krzyżem wewnątrz budowli.

 

Od połowy XVIII wieku Koloseum jest otoczone opieką jako miejsce męczeństwa pierwszych chrześcijan. Jest to również jeden z najważniejszych włoskich zabytków, który w 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata.

grz/luq/ "La Repubblica", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie