Prognoza pogody. Poniedziałek słoneczny i gorący

Polska
Prognoza pogody. Poniedziałek słoneczny i gorący
Pixabay.com/Skitterphoto/Zdj. ilustracyjne

W poniedziałek na pogodę raczej nikt nie powinien narzekać, ponieważ rzadko kiedy zdarzają się we wrześniu aż tak gorące i słoneczne klimaty. W których regionach kraju będzie najcieplej i najpogodniej?

Jeśli myślicie, że we wrześniu pogoda może być tylko chłodna i mokra, to poniedziałek udowodni, jak bardzo się mylicie. Potężny wyż nadal będzie bronić letnich klimatów nad Polską.

 

Od rana do wieczora będzie słonecznie i bez kropli deszczu. Tylko trochę więcej chmur może się zgromadzić nam Dolnym Śląskiem, Ziemią Lubuską, Mazurami i Suwalszczyzną, dając trochę cienia przy prażącym słońcu.

 

Gorące powietrze

 

Napłynie bardzo ciepłe i gorące powietrze. Termometry późnym popołudniem pokażą w cieniu od 18 stopni na Suwalszczyźnie do 28 stopni na Śląsku.

 

Wiatr, głównie z kierunku zachodniego, będzie umiarkowany i silny, w porywach do 40 km/h, jedynie w południowych województwach pozostanie słaby i tam powieje ze wschodu.

 

Ciśnienie bardzo wysokie

 

Ciśnienie w dalszym ciągu będzie rosnąć i w samo południe wyniesie od 1026 hPa na północnym wschodzie do 1029 hPa na południu kraju.

 

Warunki biometeorologiczne pozostaną korzystne dla naszego samopoczucia. Jedynie miejscami na południu kraju, w porze najwyższej temperatury, gorąc może przejściowo powodować dyskomfort.

 

Wtorek gorący i słoneczny

 

Zachmurzenie wzrośnie, ale nigdzie nie spodziewamy się opadów. Nadal będzie słonecznie i sucho. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od 24 do 29 stopni w cieniu.

 

WIDEO: zobacz prognozę pogody na najbliższe dni

  

prz/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie