Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa zdrowia - poniedziałek 14 września

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa zdrowia - poniedziałek 14 września
Polsat News
Ministerstwo zdrowia przedstawiło nowe dane dotyczące zakażeń

O 377 nowych przypadkach koronawirusa poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 15 chorych na Covid-19. Bilans przypadków od początku epidemii w Polsce zwiększył się do 74 529, a łączna liczba zgonów do 2203.

Mamy 377 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (61), małopolskiego (52), pomorskiego (46), śląskiego (45), podkarpackiego (41), opolskiego (26), łódzkiego (24), kujawsko-pomorskiego (24), wielkopolskiego (23), dolnośląskiego (9), podlaskiego (8), lubuskiego (5), świętokrzyskiego (4), lubelskiego (4), zachodniopomorskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2).

 

 

 

Ponad 61 tysięcy ozdrowieńców

 

Od początku epidemii wyzdrowiało 61 097 chorych, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, a ostatniej doby – 438 pacjentów – poinformowało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia.

 

Ministerstwo podało też, że w szpitalach przebywa 1 972 chorych na COVID-19. Pod respiratorem jest obecnie 87 pacjentów.

 

Kwarantanną objęto 92 057, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 6 972 osób.

 

Nowa lista krajów objętych zakazem lotów

 

- Większym problemem jest do, że do nas nie przylatują goście - tak wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała wyjaśniał w "Graffiti" brak podziału zakazu lotów do Hiszpanii na część kontynentalną i wyspiarską. Postulowali o to do rządu pośrednicy turystyczni. Horała wyjaśniał, że "ważniejsze jest, by to polski hotelarz, polski sprzedawca zarabiał".

 

ZOBACZ: "Nie cała polska turystyka Wyspami Kanaryjskimi stoi". Horała o zakazie lotów do Hiszpanii

 

Rada Ministrów ma w najbliższych dniach zatwierdzić nową listę krajów z zakazem lotów. Ma na nią zostać wpisanych 30 państw, w tym Francja - poinformował wiceminister infrastruktury Marcin Horała.  

 

ZOBACZ: Pandemia koronawirusa. Dobowy rekord zakażeń

 

Horała wyjaśnił, że w momencie przygotowania projektu rozporządzenia współczynnik zachorowań na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców we Francji wynosił 120 przypadków. - Znacząco powyżej powyżej 90 przypadków tej podwyższonej granicy. W Polsce jest to niewiele ponad 20 przypadków - podkreślił. 

 

Nowa mapa stref: tylko trzy żółte i żadnej czerwonej

 

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło w czwartek nową listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami.

 

ZOBACZ: Pół roku pandemii koronawirusa. Podano liczbę ofiar ze 188 krajów świata

 

- Po raz pierwszy nie mamy żadnego powiatu w strefie "czerwonej" - powiedział wiceminister Waldemar Kraska. W strefie "żółtej" znalazły się trzy powiaty - dwa w woj. małopolskim i jeden w woj. wielkopolskim.

 

200 tys. szczepionek na grypę trafiło do Polski. Ma być ich więcej

 

Wiceszef resortu był pytany o to, ile szczepionek przeciwko grypie i w jakich transzach trafi do Polski. Kraska wyjaśnił, że transze, które obecnie trafiają do Polski, zostały zaplanowane wcześniej. Wskazał, że najwięcej osób szczepi się zawsze na przełomie września i października.

 

- W pierwszym tygodniu września do Polski trafiła pierwsza transza, to było 200 tys. szczepionek. W tym tygodniu kolejne 200 tys. W ostatnim tygodniu września do Polski trafi 400 tys. szczepionek. Na przełomie września i października trafi ponad 500 tys. Kolejne sukcesywnie także w październiku – przekazał Kraska.

 

ZOBACZ: Koncern wstrzymuje prace nad szczepionką na koronawirusa. "Groźny dla życia skutek uboczny"

 

- Cieszę się, że taka jest chęć szczepienia się Polaków i mam nadzieję, że nie jest to słomiany ogień (...). Także w trzecim tygodniu września będzie w Polsce szczepionka donosowa dla dzieci od 3. do 5. roku życia. Na początku października będą też szczepionki dla personelu medycznego, ponad 114 tys. - poinformował.

laf/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie