Jarosław Kaczyński rozpoczął #StopFurChallenge. Rzucił wyzwanie dwóm politykom

Polska
Jarosław Kaczyński rozpoczął #StopFurChallenge. Rzucił wyzwanie dwóm politykom
PiS
- Liczymy na ponadpartyjne poparcie ustawy o ochronie zwierząt - mówi Jarosław Kaczyński na nagraniu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński namawia w mediach społecznościowych do poparcia projektu ustawy ws. zakazu hodowli zwierząt na futra. - Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca - mówi w filmiku prezes PiS i nominuje w akcji premiera Mateusza Morawieckiego. Nagranie z jego udziałem pojawiło się m.in. na Facebooku, Twitterze i TikToku.

W sobotę Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło w mediach społecznościowych akcję #StopFurChallenge, której uczestnicy mają wyrażać poparcie dla tzw. piątki dla zwierząt, czyli projektu, który przewiduje m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i wzmocnienie społecznej kontroli warunków, w jakich zwierzęta są przetrzymywane.

 

ZOBACZ: PiS szykuje jeszcze jeden projekt prozwierzęcy

 

Pierwszy w akcji wziął udział Jarosław Kaczyński. - To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca - zachęcił prezes PiS.

 

 

Nagranie z udziałem Kaczyńskiego opublikowano m.in. na Facebooku, Twitterze i TikToku.

 

"Akcja jest naprawdę potrzebna zwierzętom"

 

W akcji, podobnie jak w innych tego typu inicjatywach, uczestnicy nominują do wzięcia w niej udziału kolejne osoby.

 

- Chciałbym nominować dwie osoby: pana premiera Mateusza Morawieckiego i pana posła, przewodniczącego zarządu naszej partii Krzysztofa Sobolewskiego do tego, by dalej w tym kierunku działali, żeby ta akcja się udała, bo naprawdę jest potrzebna zwierzętom, ale jest przede wszystkim potrzebna ludziom, szczególnie dobrym ludziom - podkreślił prezes PiS.

 

Sobolewski przyjął wyzwanie. "Obraz zamiast słów"

 

Sobolewski odpowiedział już na wyzwanie. - Dziękuję za nominację. Zamiast słów nich przemawia obraz - powiedział polityk, który na nagraniu uchwycił swoje trzy koty.

 

- Kochajmy zwierzaki i wspierajmy ustawę - dodał. Do podjęcia wyzwania nominował Pawła Szefernakera, Anetę Kordowską i Witolda Bańkę.

 

 

We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny dotyczący ochrony zwierząt i poinformował, że gotowy jest projekt ustawy w tej sprawie.

 

- Liczymy na ponadpartyjne poparcie w tej sprawie - zaznaczył.

 

PiS chce zmienić prawo chroniące zwierzęta

 

Projekt, który został w piątek złożony w Sejmie, dotyczy ochrony zwierząt.

 

ZOBACZ: Fogiel: złożyliśmy w Sejmie projekt "Piątki dla zwierząt"

 

Zakłada m.in. humanitarne traktowanie zwierząt, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa.

wka/ml/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie