Ewakuacja pacjentów ze szpitalu we Włocławku. Co najmniej 30 zakażonych

Polska
Ewakuacja pacjentów ze szpitalu we Włocławku. Co najmniej 30 zakażonych
Polsat News
Stwierdzono zakażenie koronawirusem u 13 pacjentów i 17 osób z personelu

Na II Oddziale Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 13 pacjentów i 17 osób personelu. Oddział został ewakuowany.

- Wieczorem otrzymaliśmy wyniki 67 testów przeprowadzonych w szpitalu we Włocławku na II Oddziale Chorób Wewnętrznych, z których 30 to wyniki pozytywne. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u 13 pacjentów i 17 osób personelu szpitala. Jeszcze w sobotę zakażeni pacjenci zostali przetransportowani do szpitala jednoimiennego zakaźnego w Grudziądzu. Niestety wszystkie te osoby są w stanie ciężkim - powiedział rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

 

WIDEO: Koronawirus we włocławskim szpitalu

  

 

Rzecznik wojewody zaznaczył, że dyrekcja włocławskiego szpitala podjęła decyzję, aby również pacjentów z wynikami negatywnymi przewieźć do innych szpitali ze względu na to, że przebywały ponad 48 godzin z osobami zakażonymi.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce i na świecie. Raport dnia - piątek, 11 września

 

Niewykluczone jest bowiem, że wyniki badań tych osób, które zostaną przeprowadzone za kilka dni, dadzą wynik pozytywny. Wiadomo, że część osób trafi do szpitala w Świeciu, a pozostałe prawdopodobnie do szpitali w Bydgoszczy.

 

Personel został skierowany na izolację. Jak dowiedziała się reporterka Polsat News, wśród pracowników przebieg choroby jest łagodny.

 

Kolejnych 100 pacjentów zostanie poddanych testom

 

Dyrekcja szpitala we Włocławku podjęła również decyzję o przebadaniu kolejnych 100 osób, ponieważ transmisja zakażeń może dotyczyć innych oddziałów.

 

ZOBACZ: Czy Polska kupi szczepionką na koronawirusa? Rzecznik MZ wyjaśnia

 

Rzeczniczka Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu Izabela Hirsch-Lewandowska powiedziała, że stan 13 pacjentów przewiezionych z Włocławska jest poważny ze względu na choroby "wyjściowe". Obecnie żaden z tych pacjentów nie wymaga podłączenia do respiratora.

 

W szpitalu we Włocławku testy na obecność koronawirusa na szeroką skalę zostały przeprowadzone po tym, jak badanie jednej z pielęgniarek dało w czwartek wynik pozytywny. Kobieta miała objawy wskazujące na przeziębienie, ale na wszelki wypadek postanowiła poddać się testowi i wówczas okazało się, że jest zakażona.

emi/ml/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie