Krzesiny. Koronawirus w bazie F-16, szesnastu zakażonych żołnierzy

Polska
Krzesiny. Koronawirus w bazie F-16, szesnastu zakażonych żołnierzy
31 Baza Lotnictwa Taktycznego
Piloci z 31. BLT w eskorcie bombowca strategicznego B-1B

W znajdującej się w strukturach NATO jednostce wojskowej na poznańskich Krzesinach zakażonych wirusem SARS-CoV-2 jest 16 żołnierzy - przekazał polsatnews.pl oficer prasowy 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Wcześniej poznański sanepid informował o dziewięciu przypadkach zakażenia. Kwarantanną objętych jest ponad 100 osób.

Jako pierwsza informację o zakażeniach w 31. BLT przekazała "Gazeta Wyborcza".

 

Poznański sanepid poinformował polsatnews.pl o dziewięciu przypadkach zakażeń w jednostce na Krzesinach. Jak przekazał później oficer prasowy 31. BLT mjr Krzysztof Terzyk, zakażenie koronawirusem potwierdzono u 16 żołnierzy.

 

"W związku z zaistniałą sytuacją, wszystkie osoby, które mogły zostać narażone na zakażenie zostały niezwłocznie zgłoszone do wojskowych służb sanitarnych. Żołnierze ci zostali poddani kwarantannie. Aktualnie kwarantanną objętych jest ponad 100 osób, które oczekują na wynik" - poinformował Terzyk.

 

Wojskowy nie podał, jakie było źródło zakażenia żołnierzy.

 

Oficer prasowy 31. BLT zapewnił jednocześnie, że ognisko epidemiczne nie wpływa na realizowanie zadań szkoleniowych. "Loty samolotów F-16 odbywają się zgodnie z założonymi planami" - dodał.

 

ZOBACZ: Pół roku pandemii koronawirusa. Podano liczbę ofiar ze 188 krajów świata

 

Poznański sanepid poinformował także o trzech przypadkach zakażeń w jednostce w Babkach (Wielkopolskie). Informacji tych nie potwierdził nam jednak dowódca tej jednostki. 

zdr/ml/ Gazeta Wyborcza, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie