Weekend będzie gorący i słoneczny. Na termometrach spodziewane prawie 30 stopni

Polska
Weekend będzie gorący i słoneczny. Na termometrach spodziewane prawie 30 stopni
Pixabay.com
W piątek czeka nas piękna pogoda

Mamy dobre wieści. Od piątku czeka nas poprawa pogody, która przyniesie w weekend nie tylko mnóstwo słońca, ale też bardzo wysoką temperaturę, dochodzącą nawet do niemal 30 stopni w cieniu. Sprawdź prognozę wideo.

W piątek znajdziemy się pod wpływem wyżu znad pogranicza Ukrainy i Białorusi. Trzeba się spodziewać słonecznej pogody, szczególnie w południowych województwach, gdzie będzie niemal bezchmurnie.

 

Im dalej na północ kraju, tym zachmurzenie będzie większe, ale mimo to pojawią się większe przejaśnienia i rozpogodzenia.

Wreszcie cieplej

Czeka nas także ocieplenie, które może utrzymać się przez kilka kolejnych dni. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od 15 stopni na Mazurach i Suwalszczyźnie do 23 stopni na Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

 

Wiatr będzie wiać z kierunków zmiennych. W porywach znacznie osłabnie, będzie co najwyżej umiarkowany.

 

Temperatura odczuwalna będzie zbliżona do panującej na danym obszarze, a wiatr nie będzie mieć istotnego wpływu na różnicę między nimi.

Biomet korzystny

Ciśnienie w ciągu dnia będzie podwyższone i stabilne. W samo południe wyniesie od 1018 hPa na północnym zachodzie do 1020 hPa w centrum. Biomet przejdzie w korzystny, a nasze samopoczucie powinno być dobre.

 

Nigdzie nie spadnie deszcz, nie wystąpią też burze.

 

 

Gorący weekend

W sobotę będzie bardzo słonecznie i gorąco. Temperatura sięgnie od 20-22 stopni na Pomorzu, Mazurach i Podlasiu do 27-29 stopni na Śląsku i w Małopolsce.

 

W niedzielę zacznie się chmurzyć, szczególnie w regionach zachodnich, północnych i południowo-wschodnich, jednak popada tylko na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Termometry wskażą od 18 stopni na Pomorzu do 27 stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu.

 

WIDEO - Sprawdź prognozę pogody Polsat News

  

Łukasz Mielczarek/kło/hlk/ twojapogoda.pl, polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie