Słonecznie i ciepło. Prognoza na wtorek, 8 września

Polska
Słonecznie i ciepło. Prognoza na wtorek, 8 września
Pixabay
Prognoza pogody na 8 września

Pogodą nad Polską zaczyna władać wyż Jerzy, który już we wtorek, najpierw na południu kraju, przyniesie błękitne i niemal wolne od chmur niebo. Ciśnienie będzie wysokie, a biomet poprawi się.

We wtorek pogoda podzieli nasz kraj. Na północy będzie się chmurzyć, ale raczej padać nie powinno, ale jeśli już coś spadnie, to w bardzo małych ilościach i jedynie przelotnie. Na południu będzie słonecznie, miejscami nawet bezchmurnie.

 

Coraz cieplej

 

Wreszcie ociepli się, głównie na południu kraju. Termometry pokażą maksymalnie od 16 stopni na Suwalszczyźnie do 22 stopni na Dolnym Śląsku.

 

ZOBACZ: Czy jesień naprawdę jest najbardziej mokrą porą roku?

 

Wiatr z zachodu i południowego zachodu będzie umiarkowany i silny, w porywach może dochodzić do 40 km/h, a nad morzem do 70 km/h, przy tym potęgując odczucie chłodu w strefie większego zachmurzenia.

 

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek

Wysokie ciśnienie

 

Ciśnienie przez cały dzień będzie rosnąć. W samo południe wyniesie od 1019 hPa na północnym zachodzie do 1027 hPa na południu.

 

Biomet na północy kraju będzie jeszcze obojętny, a na południu poprawi się do korzystnego. Meteopaci nie powinni więc odczuwać żadnych dolegliwości związanych z pogodą.

 

Środa słoneczna i ciepła

 

Na południu kraju połowa tygodnia zapowiada się bardzo słonecznie, w wielu miejscach bez ani jednej chmurki. Na północy nadal chmur będzie najwięcej, ale nie spodziewamy się deszczu.

 

ZOBACZ: Temperatura szaleje. W Los Angeles niemal 50 stopni, a w Denver z dnia na dzień ochłodzi się o 35 stopni

 

Temperatura wzrośnie jeszcze bardziej. W najcieplejszym momencie odnotujemy od 17 stopni na Suwalszczyźnie do 25 stopni na Śląsku i w Małopolsce.

Łukasz Mielczarek/twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie