Umorzenie śledztwa ws. śmierci 10-latka. Zabił go starszy brat

Polska
Umorzenie śledztwa ws. śmierci 10-latka. Zabił go starszy brat
Polsat News
W trakcie sekcji zwłok na ciele ofiary ujawniono łącznie 17 ran kłutych i ciętych

Z uwagi na niepoczytalność podejrzanego prokuratura wniosła o umorzenie postępowania ws. zabójstwa 10-letniego chłopca z Turku (woj. wielkopolskie) przez jego 19-letniego brata. Konińska prokuratura chce, by Maciej J. trafił do zakładu psychiatrycznego.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Aleksandra Marańda przekazała, że w piątek, po otrzymaniu opinii biegłych, śledczy skierowali do konińskiego sądu wniosek o umorzenie postępowania i skierowanie Macieja J. do zakładu psychiatrycznego.

 

- W chwili popełnienia czynu Maciej J. był niepoczytalny. Zachodzi wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez niego czynu zabronionego o znacznej szkodliwości społecznej, dlatego skierowano do sądu wniosek o umorzenie postępowania i orzeczenie wobec niego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zakładzie leczenia psychiatrycznego - wyjaśniła.

 

Zaatakował młodszego brata

 

31 grudnia ub. roku ok. godz. 12.45 policja w Turku dostała zgłoszenie o awanturze domowej w mieszkaniu przy ul. Osiedle Wyzwolenia. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze w jednym z pokoi odkryli ciało 10-letniego chłopca, którego pomimo reanimacji nie udało się uratować.

 

W trakcie sekcji zwłok na ciele ofiary ujawniono łącznie 17 ran kłutych i ciętych. Zdaniem biegłego, rany te mogły zostać zadane zabezpieczonym w mieszkaniu zakrwawionym kuchennym nożem.

 

ZOBACZ: Śledztwo w sprawie śmierci Pyjasa umorzone. Trwało 11 lat

 

Według wstępnych, nieoficjalnych informacji, 19-letni Maciej J. zaatakował nożem młodszego brata w czasie kłótni o grę komputerową. Prokuratura ostatecznie w zarzucie przedstawionym podejrzanemu przyjęła, że do zabójstwa doszło z bliżej nieustalonego powodu. Maciej J. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień; został tymczasowo aresztowany.

 

ZOBACZ: Zabójstwo 5-letniego Dawida. Prokuratura ujawnia nowe fakty

 

Maciej J. w chwili zabójstwa młodszego brata był trzeźwy, a wyniki badań jego krwi nie wykazały, by był pod wpływem środków psychotropowych. Podejrzany został poddany obserwacji psychiatrycznej.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie