Zabójstwo 5-letniego Dawida. Prokuratura ujawnia nowe fakty

Polska
Zabójstwo 5-letniego Dawida. Prokuratura ujawnia nowe fakty
Policja
Po 10 dniach poszukiwań ciało 5-latka zostało znalezione w krzakach

Trwa śledztwo w sprawie śmierci Dawidka Ż. Jak wynika z najnowszych opinii, jakie otrzymała prokuratura, biegli wskazali, że chłopcu zadano 11 ran kłutych klatki piersiowej i brzucha. Śledczy mają też wyniki badań toksykologicznych - informuje Wirtualna Polska.

Portal przypomniał, że zabójstwo Dawida Ż. wstrząsnęło całą Polską. Po 10 dniach poszukiwań ciało 5-latka zostało znalezione w krzakach.

 

11 ran

 

WP dowiedziała się, że prokuratura właśnie otrzymała opinie biegłych z zakresu medycyny sądowej. - Oględziny i sekcja zwłok chłopca wykazały 11 ran kłutych klatki piersiowej i brzucha; bezpośrednią przyczyną śmierci był wstrząs krwotoczny, do którego doszło w następstwie doznanych mnogich ran kłutych – mówi prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

ZOBACZ: Pogrzeb 5-letniego Dawida. Chłopiec zostanie pochowany w Kazachstanie

 

Jak czytamy, opinia toksykologiczna wykazała, że w organizmie Dawida nie było żadnych podejrzanych substancji. Biegli badający plamy w samochodzie ojca 5-latka Pawła Ż. – m.in. na foteliku dziecięcym i osłonie przeciwsłonecznej - potwierdzili, że była to krew chłopca.

 

Nie ma narzędzia zbrodni

 

Prokuratura otrzymała także wyniki badań toksykologicznych Pawła Ż. W jego organizmie nie stwierdzono alkoholu. - Narzędzia zbrodni, najprawdopodobniej noża, nie udało się do tej pory odnaleźć – przyznaje prok. Łukasz Łapczyński.

 

ZOBACZ: "Pamięć o Dawidku będzie wieczna". Hołd mieszkańców Grodziska Maz. dla zamordowanego 5-latka

 

Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego rozpoczęły się o północy 10 lipca 2019 r. Tego dnia Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska ok. godz. 17. Według ustaleń policji, przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg. Przełom w poszukiwaniach nastąpił w sobotę 20 lipca, kiedy przy autostradzie A2 odnaleziono ciało chłopca.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie