Potężna eksplozja wstrząsnęła miastem w Jordanii. Wybuch w składzie amunicji [WIDEO]

Świat
Potężna eksplozja wstrząsnęła miastem w Jordanii. Wybuch w składzie amunicji [WIDEO]
Reuters
Eksplozja nad Az-Zarką

Silny wybuch w drugim co do wielkości mieście Jordanii, Az-Zarce. W nocy doszło do potężnej eksplozji, która wstrząsnęła miastem. Łunę ognia widać było ze stolicy. Według miejscowych mediów do eksplozji doszło w składzie amunicji na ternie bazy wojskowej na przedmieściach.

Władze podają, że powodem było najprawdopodobniej zwarcie w instalacji elektrycznej magazynu w bazie wojskowej, gdzie przechowywano amunicję. Teren ten jest niezamieszkany. W okolicy znajduje się kilka jednostek wojskowych wyposażonych w amerykański sprzęt oraz wybudowane w 2018 roku lotnisko.

 

Rzecznik rządu Amjad Adailah przekazał, że amunicja była stara i nie nadawała się do użytku. Agencja Reutera, powołując się na źródła, podaje jednak, że znajdowała się tam też precyzyjnie kierowana broń przeciwlotnicza.

 

Nie ma obecnie informacji o poszkodowanych.

Łuna ognia nad miastem

Na nagraniach, które pojawiły się w sieci widać łunę i słup ognia nad miastem. Według świadków eksplozję było widać w oddalonej o 35 km stolicy kraju, Ammanu.

 

- Czuliśmy się, jakby to było trzęsienie ziemi. Szyby wypadły z okien. Moje dzieci zaczęły płakać - opisywała Nabila Issa, mieszkanka Az-Zarki, matka pięciorga dzieci.

 

ZOBACZ: Bejrut, miasto pełne bohaterów. Zdanych tylko na siebie

 

Służby zamknęły prewencyjnie ulice prowadzące do miasta, aby zapobiec panice. Dziennikarzy nie wpuszczono do miasta.

 

Wideo: Potężna eksplozja w Jordanii:

  

kło/hlk/ Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie