Włochy. Szef mafii rzucił się nas strażnika. Odgryzł i połknął jego palec

Świat
Włochy. Szef mafii rzucił się nas strażnika. Odgryzł i połknął jego palec
pxfuel/ Zdj. ilustracyjne
Boss mafii odgryzł strażnikowi palec. Uznano, że go połknął

Szef sycylijskiej mafii Giuseppe Fanara odbywający karę dożywotniego więzienia wdał się w bójkę ze strażnikami podczas inspekcji jego celi. W trakcie szarpaniny 60-latek odgryzł jednemu ze strażników palec, następnie... go połknął.

Do zdarzenia doszło w czerwcu w więzieniu Rebibba w Rzymie, ale włoskie media poinformowały o nim dopiero w tym tygodniu.

 

ZOBACZ: Odgryzł policjantowi palec. Ruszył proces 29-latka

 

60-letni Fanara był odizolowany od innych więźniów, tak by nie mógł kontaktować się z członkami swojej mafii i przekazywać rozkazów "na zewnątrz".

 

Z doniesień mediów wynika, że mężczyzna wdał się w bójkę ze strażnikami, gdy ci dokonywali inspekcji w jego celi. W trakcie szarpaniny z grupą funkcjonariuszy, mafijny boss odgryzł jednemu z nich mały palec u prawej ręki. Następnie miał złapać miotłę i "zaszarżować" na pozostałych policjantów krzycząc: "Poderznę wam gardła jak świniom!".

Od 9 lat w więzieniu

Gdy policjantom ostatecznie udało się go obezwładnić, zaczęli poszukiwania odgryzionego palca. Okazało się, że zniknął. Prokurator uznał, że Fanara musiał go połknąć.

 

ZOBACZ: Husky odgryzł rękę dziecku. Ludzie podpisują petycję w obronie psa

 

Dziennik "Il Messaggero" poinformował, że więzień został przeniesiony do ośrodka o zaostrzonym rygorze na Sardynii. Usłyszał dodatkowe zarzuty napaści i stawiania oporu przy zatrzymaniu.

 

Fanara odbywa wyrok więzienia od 2011 r. Jest jedną z osób skazanych za zabójstwo Giuliano Guazzelliego - karabiniera aktywnie walczącego z Cosa Nostrą.

bas/ml/ Il Messaggero, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie