Koronawirus w szkole w Jarocinie. 350 osób w kwarantannie

Polska
Koronawirus w szkole w Jarocinie. 350 osób w kwarantannie
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Z powodu zakażenia koronawirusem nauczycielki świetlicy szkolnej, 350 osób - uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele przebywają na kwarantannie

120 uczniów i 13 nauczycieli Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie wraz z rodzinami przebywa na kwarantannie. W sumie to 350 osób. U jednej z nauczycielek stwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformował w czwartek burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Jak poinformował burmistrz Jarocina, 120 uczniów i 13 nauczycieli Zespołu Szkół nr 5 zostało odesłanych przez służby sanitarne na trwającą 10 dni kwarantannę.

 

ZOBACZ: Rodzice nie chcą, by dzieci nosiły maseczki w szkołach. Wysyłają oświadczenia

 

Okazało się, że nauczycielka świetlicy szkolnej jest zakażona koronawirusem. - Dowiedziała się o tym przypadkowo, robiąc badania przed planowaną operacją - wyjaśnił burmistrz Adam Pawlicki.

 

Przeszli na zdalne nauczanie

 

Wszyscy uczniowie zostaną objęci zdalnym nauczaniem. Pomoc zapewnia też jarociński urząd.

 

"Osoby pozostające w domowej izolacji, mogą liczyć na wsparcie gminy Jarocin. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie przy współpracy z jednostkami OSP, dla osób które zgłoszą takie zapotrzebowanie, będzie dostarczał do domów paczki żywnościowe. Pracownicy socjalni będą także w stałym kontakcie z rodzinami, potrzebującymi wsparcia" - poinformowano na stronie urzędu.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie