Klaun z siekierą na ulicach Szczecinka. Policja podejrzewa YouTuberów

Polska
Klaun z siekierą na ulicach Szczecinka. Policja podejrzewa YouTuberów
pixabay/Zdj. ilustracyjne
Przebrana za klauna postać pojawia się ostatnio na ulicach Szczecinka

Mieszkańców Szczecinka (woj. zachodniopomorskie) od końca sierpnia prześladuje... mężczyzna w przebraniu klauna. Na nagraniach dostępnych w sieci widać, jak tajemnicza postać spaceruje po ulicach miasta z przedmiotem podobnym do siekiery. - Podejrzewamy lokalnych YouTuberów pragnących rozgłosu - mówiła polsatnews.pl asp. Anna Matys z KPP w Szczecinku.

Przebranego w kostium klauna człowieka mieszkańcy Szczecinka zaobserwowali w różnych częściach miasta. Pojawił się m.in. na placu Wolności, w lesie - rezerwacie "Dęby Wilczkowskie" czy na obwodnicy, gdzie wtargnął na jezdnię przed jadący samochód.

 

ZOBACZ: "Przerażający klaun" z maczetą straszył ludzi przy autostradzie


- Podejrzewamy lokalnych YouTuberów pragnących rozgłosu. Oficjalnie nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia. Sprawę znamy z przekazów medialnych i portali społecznościowych - przekazała Matys w rozmowie z naszym portalem.

 

Policja monitoruje sprawę


Tożsamość osoby przebierającej się za klauna pozostaje nieznana.


- Musimy też zaznaczyć, że nie wiemy, czy to, co mężczyzna trzyma w ręku, na pewno jest siekierą. Nagrania są zbyt słabej jakości. Monitorujemy jednak sprawę, analizujemy wideo. Mamy nawet pewne typy - dodała Matys.

 

ZOBACZ: Atak klauna w Czechach. Ciężko pobił kierowcę na rondzie


Podkreśliła, że policja nie posiada informacji dotyczących tego, czy klaun faktycznie komuś groził. - Jedyne, za co mógłby odpowiadać, to za wtargnięcie na S-11 - wyjaśniła.

 

 

Nieudany żart

 

Internauci są podzielni. Większość traktuje spacery przebierańca jako nieudany żart. Podobny klaun pojawił się kilka lat temu na terenie Koszalina. Jak wyjaśnia portal iszczecinek.pl, okazało się, że była to zaplanowana akcja wspierająca tamtejsze dziecięce hospicjum.

ac/bas/ polsatnews.pl, iszczecinek.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie