"Przerażający klaun" z maczetą straszył ludzi przy autostradzie

Świat
"Przerażający klaun" z maczetą straszył ludzi przy autostradzie
Facebook/Monterey County Sheriff's Office

Straszą dzieci, stoją przy drogach powodując ataki paniki u kierowców i nocą przechadzają się po miastach. "Creepy clowny", czyli ludzie wykorzystujący przebrania klaunów do tego, by siać panikę, stali się w ostatnich miesiącach plagą w Stanach Zjednoczonych. Tym razem "dowcipniś" przebrany w strój klauna straszył ludzi na jednej z autostrad w Kalifornii.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy przebierańcy wcielający się w postaci klaunów sterroryzowali Amerykę. Rodzice są przerażeni, bo w całym kraju pojawiają się doniesienia o klaunach atakujących dzieci.

 

Amerykańskie media donoszą o kolejnych zatrzymaniach żartownisiów w charakterystycznych strojach. Serwisy informacyjne pokazują "mapy zagrożeń", a policja wydaje ostrzeżenia.

 

Z "zakrwawioną" maczetą przy autostradzie

 

Do podobnej sytuacji doszło w środę 24 maja w pobliżu miasta Monterey w Kalifornii. Aresztowano tam mężczyznę, który w przebraniu "przerażającego klauna" trzymając "zakrwawioną" maczetę w dłoni straszył ludzi na autostradzie.

 

"Przebieranie się za klauna może być fajne, prawda? Jeśli jednak się na to zdecydujesz, nie stawaj w pobliżu autostrady trzymając maczetę. Larry Tovey z Gilroy zrobił to dziś i przeraził kilka osób, które zadzwoniły na policję" - podało biuro szeryfa na swoim profilu na Facebooku.

 

 

Zwolnili go, bo tylko żartował

 

Z relacji świadków wynika, ze 61-latek stał przy ruchliwej autostradzie w stroju "przerażającego klauna", trzymając w jednym ręku maczetę pokrytą, jak się okazało, fałszywą krwią, a drugą ręką machając na kierowców, tak jakby chciał złapać autostop.

 

Po przyjeździe policji na miejsce, funkcjonariusze aresztowali mężczyznę. Po przesłuchaniu został on jednak zwolniony do domu.

 

"Nikomu nie groził, ma po prostu tak dziwne poczucie humoru" - wyjaśnił szeryf John Thornburg.

 

Wobec mężczyzny nie wniesiono oskarżenia.

 

fox13now.com, polsatnews.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie