Ulubiony kraj Polaków. Tam najczęściej spędzali wakacje

Polska
Ulubiony kraj Polaków. Tam najczęściej spędzali wakacje
zdj. ilustracyjne/ Pixabay, Sarahbernier3140
Na zagraniczne wakacje najczęściej wybieramy się samolotem

Grecja była najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów polskich turystów w tegoroczne wakacje - wynika z podsumowania portalu Wakacje.pl. Na wybór tego kraju w sierpniu zdecydowało się 40 proc. klientów portalu - o 6 pkt. proc. więcej w porównaniu do lipca br.

W środowej informacji portalu podano, że wysoki udział Grecji w "wakacyjnym torcie" nie dziwi, ponieważ to od lat jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków - głównie ze względu na gwarancję pięknej pogody, mnogość wysp i kurortów, gościnność mieszkańców, a w tym roku również - z uwagi na dostępność i zasady bezpieczeństwa wprowadzone w wyniku epidemii koronawirusa.

 

ZOBACZ: Najlepsze wakacje gwiazd? Oczywiście w... ogrodzie!

 

Drugie miejsce w wyjazdowym rankingu wakacyjnym zajęła Turcja. Na wakacje w tym kraju w sierpniu zdecydowało się 18 proc. klientów biur podróży. Trzecie miejsce w sierpniu zajęła Bułgaria.

 

Podróże samolotowe ulubione mimo pandemii

 

W lipcu pierwsza była również Grecja, na drugim miejscu była Bułgaria, a na trzecim - Hiszpania.

 

Jak podano w komunikacie, na zagraniczne wakacje najczęściej wybieramy się samolotem i ten trend utrzymał się również w sierpniu. Jak wynika z danych portalu Wakacje.pl, który porównuje oferty wycieczek ponad 100 biur podróży, na taką formę transportu zdecydowało się 94 proc. Polaków. To wzrost o 5 pkt. proc. w porównaniu do lipca.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie