Parada poparcia dla Trumpa na jeziorze. Kilka łodzi zatonęło

Świat
Parada poparcia dla Trumpa na jeziorze. Kilka łodzi zatonęło
Reuters
Poszkodowanym na pomoc ruszyli inni uczestnicy imprezy

Pięć łodzi zatonęło, a kilka rozbiło się o skały podczas parady poparcia dla prezydenta USA Donalda Trumpa zorganizowanej na jeziorze w Teksasie. Według miejscowej policji do zdarzenia przyczynili się sami uczestnicy imprezy.

Do zdarzenia doszło w sobotę na jeziorze Travis w Teksasie. W paradzie poparcia dla urzędującego prezydenta USA, wzięły udział setki łodzi.

 

 

Inicjatywa spodobała się Trumpowi, który podziękował swoim zwolennikom w mediach społecznościowych. "Chciałbym do was dołączyć, ale jestem całkowicie skupiony na 3 listopada (data wyborów prezydenckich w USA - red.). Dziękuję Wam!" - napisał na Twitterze prezydent USA.

 

 

Chociaż pogoda była tego dnia spokojna, chwilę po rozpoczęciu imprezy do miejscowej policji zaczęły napływać pierwsze sygnały o zagrożeniu. Okazało się, że łodzi na jeziorze było zbyt wiele, wskutek czego większe jednostki płynąc wytwarzały fale, które na zatłoczonej tafli stworzyły niebezpieczne warunki dla mniejszych łodzi.

 

 

W efekcie pięć jednostek zatonęło, a kilka innych fale zniosły na skaliste nadbrzeże. Poszkodowanym na pomoc ruszyli inni uczestnicy imprezy. 

 

 

Lokalne władze poinformowały, że chociaż zdarzenie wyglądało groźnie, nikt w nim nie ucierpiał.

 

dk/hlk/ polsatnews.pl, CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie