Jak żyć w czasie COVID-19? NFZ rozpoczęło emisję filmów edukacyjnych

Polska
Jak żyć w czasie COVID-19? NFZ rozpoczęło emisję filmów edukacyjnych
Pixabay/zdj. ilustracyjne
NFZ rozpoczęło emisję filmów edukacyjnych na YouTube o tym, jak żyć w czasie COVID-19

Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął emisję filmów edukacyjnych o tym, jak bezpiecznie żyć w czasie COVID-19. Cykl 10 materiałów zrealizowanych z udziałem ekspertów dostępny będzie na kanale "Akademia NFZ" na YouTube. Pierwsze nagrania już zamieszczono.

Każdy z zaplanowanych 10 odcinków dotyczy właściwych zachowań w różnych obszarach codziennego życia w dobie pandemii. Zaproszeni do projektu specjaliści odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania. Są wśród nich m.in. rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniew Gaciong czy rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

 

ZOBACZ: Koronawirus w polskich szkołach. Setki osób na kwarantannie [LISTA]

 

 

Tematy kolejnych odcinków to: "Wiedza oparta na faktach", "Higiena i bezpieczeństwo", "Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)", "Jak korzystać z opieki ambulatoryjnej (AOS)", "Jak korzystać z opieki szpitalnej", "W zdrowym ciele zdrowy duch", "Żywienie ma znaczenie", "Podróże bez ryzyka", "Praca w nowej rzeczywistości" oraz "Nasza odpowiedzialność". Pierwsze materiały są już dostępne w sieci.

 

Działania w dobie COVID-19

Filmy edukacyjne – jak akcentuje Fundusz – są kolejnym elementem prospołecznych działań NFZ w dobie COVID-19. Pierwszym z nich było wykorzystanie Telefonicznej Informacji Pacjenta – całodobowej, bezpłatnej infolinii NFZ, jako z jednego z głównych i wiarygodnych źródeł informacji o postępowaniu w razie zakażenia koronawirusem.

 

ZOBACZ: Pierwsza ogólnoświatowa prognoza dot. Covid-19. "Czeka nas śmiercionośny grudzień"

 

 

Fundusz prowadzi też równolegle kampanię społeczną #MaskujSię, przypominającą o konieczności zachowywania dystansu i stosowania maseczek zakrywających usta i nos. W kampanię zaangażowali się artyści, dziennikarze i sportowcy. Autorem hasła #MaskujSię jest rysownik Henryk Sawka. 

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie