Bosak: odpowiedzialnością lekarzy jest, by stykać się z chorymi

Polska
Bosak: odpowiedzialnością lekarzy jest, by stykać się z chorymi
Polsat News
- Artyści nie mogą dawać koncertów, podczas gdy my politycy możemy zorganizować spore spotkanie ze swoimi sympatykami - zauważył Bosak

- Lekarze proponują teleporady, a nie wizyty. Ich odpowiedzialnością jest (jednak - red.) to, by stykać się z chorymi - uznał Krzysztof Bosak (Konfederacja), komentując w Polsat News sposób funkcjonowania polskiej służby zdrowia podczas epidemii koronawirusa. Przypomniał także, że politycy mogą spotykać się z wyborcami na wiecach, a z powodu obostrzeń branże muzyczna i eventowa "ciągle stoją".

Jednym z tematów niedzielnego "Śniadania z Polsat News" była sytuacja związana z przebiegiem pandemii koronawirusa w Polsce.

"COVID usprawiedliwia wszelkie zaniedbania"

Zdaniem Krzysztofa Bosaka pod pretekstem epidemii "usprawiedliwia się wszelkie zaniedbania i niewydolności" państwowej administracji oraz służby zdrowia.

 

ZOBACZ: Telemedycyna? Pacjenci mówią: "nie". Chcą wizyt u lekarzy

 

- Lekarze proponują teleporady, a nie wizyty. Ich odpowiedzialnością jest (jednak - red.) to, by stykać się z chorymi - stwierdził polityk Konfederacji.

 

WIDEO: Krzysztof Bosak o pracy lekarzy podczas epidemii

  

Bosak: branża eventowa i kulturalna stoją

 

Według niego, jeśli ktoś nie chce kontaktować się z chorymi, wykonując zawód lekarza, "nie powinien wykorzystywać pretekstu" Covid-19.

 

- W różnym czasie są różne inne choroby - przypomniał Bosak. 

 

Były kandydat na prezydenta mówił również, że zdaniem lekarzy "system masowego testowania i kwarantanna zaczynają paraliżować normalne funkcjonowanie ochrony zdrowia". 

 

ZOBACZ: Bosak: lekarze mówią, że kwarantanny paraliżują działanie ochrony zdrowia

 

- Jeżeli faktem jest, że śmiertelność na tę chorobę nie okazała się zatrważająco duża, to powinniśmy traktować ją w sposób mniej przerażający opinię publiczną niż dotychczas i dokończyć uchylenie regulacji - powiedział Bosak.

 

Jak dodał, "branża eventowa czy kulturalna ciągle stoją". - Artyści nie mogą dawać koncertów, podczas gdy my politycy możemy zorganizować spore spotkanie ze swoimi sympatykami. To jest kompletnie bez sensu - ocenił. 

 

Program prowadził Piotr Witwicki. Dotychczasowe odcinki programu "Śniadanie w Polsat News" można obejrzeć tutaj.

wka/hlk/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie