Prezydent Serbii nie wiedział, co podpisuje? Zaskoczenie podczas spotkania z Trumpem

Świat
Prezydent Serbii nie wiedział, co podpisuje? Zaskoczenie podczas spotkania z Trumpem
PAP/EPA/ANNA MONEYMAKER / POOL
Spotkanie prezydentów Serbii i USA w Gabinecie Owalnym

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas spotkania prezydentów Serbii i USA. Donald Trump oznajmił, że kraj z Bałkanów jest zdecydowany przenieść swoją ambasadę w Izraelu do Jerozolimy. Reakcja Aleksandara Vuczićia na te słowa wywołała lawinę komentarzy i domysłów. Całą sytuację zarejestrowały kamery.

Czy zachowanie prezydenta Serbii oznacza, że nie wiedział, jakie porozumienie podpisał? Jego reakcja na słowa Donalda Trumpa i nerwowe przeglądanie zapisów może sugerować, że nie przeczytał wcześniej całego dokumentu. 

 

ZOBACZ: Rosyjska propozycja dla Niemiec ws. Nawalnego. "Wspólni eksperci"

 

Sukces negocjacji

 

W piątek prezydent USA poinformował, że po trwających dwa dni negocjacjach Serbia i Kosowo zdecydowały się na normalizację wzajemnych stosunków gospodarczych.

 

ZOBACZ: Trump: USA gotowe pomóc w rozwiązaniu sporu granicznego między Indiami i Chinami

 

Prezydent USA we wpisie na Twitterze pogratulował Vuczićowi i nazwał ogłoszenie przeniesienia ambasady Serbii do Jerozolimy odważnym i historycznym posunięciem. 

 

 

Zakłopotanie prezydenta Serbii

 

Przy podpisywaniu porozumienia o zamrożeniu rozmów o normalizacji politycznej na rok uczestniczyli prezydenci USA i Serbii oraz premier Kosowa Abdullah Hoti. Do szeroko komentowanej sytuacji doszło w momencie, gdy Donald Trump ogłosił, że ambasady Serbii i Kosowa przeniesione zostaną do Jerozolimy.

 

Wtedy właśnie Vuczić zaczął zachowywać się nerwowo, jakby był zdziwiony informacją. Przeglądając dokumenty, nie krył zakłopotania, rozdglądał się po Gabinecie Owalnym i patrzył na zgromadzone wokół niego osoby.

 

 

 

sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie