Brudziński: najgorsze, co może nam się przytrafić, to brak pokory

Polska
Brudziński: najgorsze, co może nam się przytrafić, to brak pokory
PAP/Marcin Bielecki
Joachim Brudziński

Jarosław Kaczyński bardzo często nam powtarza, że najgorsze, co może nam się przytrafić, to brak pokory i przekonanie, że skoro wygraliśmy po raz kolejny, to nie mamy z kim przegrać. Zawsze mamy z kim przegrać - mówił w "Gościu Wydarzeń" wiceprezes PiS, Joachim Brudziński. Zapytany, czy PiS nie stało się partią czystej władzy odparł, iż "gdyby nie ciężka ręka lidera, pewnie tak mogłoby się stać."

- Co do niesterowności, czy wymykania się sytuacji spod kontroli Jarosława Kaczyńskiego to uspokajam wszystkich. A tym, którym bardzo by zależało na tym, żeby sytuacja wymknęła się spod kontroli mogę przekazać, że musicie sobie jeszcze długo, długo poczekać na to, aby rzeczywiście można było wysnuć wniosek, że Jarosław Kaczyński nie trzyma tych sterów mocno w swoich dłoniach. Dzisiaj jest niekwestionowanym liderem naszego obozu politycznego - mówił europoseł. 

 

Odnosząc się do zapowiadanej rekonstrukcji rządu powiedział, że "trwają rozmowy". - Za parę dni, wszystko na to wskazuje, zostaną sfinalizowane - dodał.

 

"Zawsze mamy z kim przegrać"

 

Marcin Fijołek zapytał, czy PiS nie stało się partią czystej władzy.

 

- Gdyby nie ciężka ręka naszego lidera, pewnie tak mogłoby się stać. Taka przypadłość kiedyś dotknęła AWS, potem SLD, potem Platformę Obywatelską, ale to nas różni od poprzedników, że my po pierwsze potrafimy wyciągać z tego wnioski. Jarosław Kaczyński bardzo często nam powtarza, ja te słowa też przekazuję moim koleżankom i kolegom w naszym regionie, że najgorsze, co może nam się przytrafić, to brak pokory i przekonanie, że skoro wygraliśmy po raz kolejny, to już nie mamy z kim przegrać - wskazał polityki.

 

Wideo: Joachim Brudziński w Polsat News

  

 

ZOBACZ: Czarnek: rekonstrukcja rządu będzie bardzo głęboka

 

Jak dodał, "zawsze należy mieć na uwadze, że tymi, którzy nas rozliczają, są wyborcy, Polacy". - I jeżeli coś w naszych działaniach nie spotyka się z akceptacją opinii publicznej, to natychmiast należy to korygować i to robimy - dodał. 

 

"Jeszcze większy dynamizm w reformowaniu Polski"

 

Pytany, co ma się zmienić po rekonstrukcji rządu odparł: "będzie większa skuteczność i jeszcze większy dynamizm w reformowaniu Polski".

 

- To Prawo i Sprawiedliwość jest tą partią, dzięki której zarówno Solidarna Polska, jak i politycy Porozumienia Jarosława Gowina mogą dzisiaj "rozpychać się łokciami", pełnić funkcje ministerialne, należy o tym pamiętać. To PiS jest tą partią, która nadaje główny ton w naszej koalicji, to polityk PiS stoi na czele rządu, a Jarosław Kaczyński jako prezes Prawa i Sprawiedliwości spaja tę naszą koalicję - powiedział europoseł.

 

Poprzednie odcinki "Gościa Wydarzeń" znajdziesz tutaj. 

pgo/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie