Prognoza pogody, sobota, 5 września. Po południu przejdą gwałtowne burze

Polska
Prognoza pogody, sobota, 5 września. Po południu przejdą gwałtowne burze
Pkist/zdj. ilustracyjne
Na południu, w centrum i na północnym wschodzie, a wieczorem także na wschodzie, spodziewamy się burz, które mogą być gwałtowne

W sobotę czeka nas duże ocieplenie, ale tylko na jeden dzień. Po południu przejdą gwałtowne burze połączone z ulewnym deszczem, a miejscami również gradem i porywistym wiatrem.

Pierwszy dzień weekendu zapowiada się pod znakiem niespokojnej aury. Już od poranka deszczowo będzie na północnym zachodzie kraju. Z biegiem godzin przedpołudniowych i wczesnopopołudniowych deszcze dotrą do województw północnych i zachodnich, a późnym południem także na południe i do centrum.

 

ZOBACZ: W weekend wrócą burze. Czy znów będą gwałtowne i niszczycielskie?

 

Ostrzegamy, że na południu, w centrum i na północnym wschodzie, a wieczorem także na wschodzie, spodziewamy się burz, które mogą być gwałtowne. W ciągu godziny może spaść do 30 mm deszczu, miejscami z gradem do 3 cm i wiatrem w porywach do 90 km/h.

 

Do czasu nadejścia opadów i burz niebo będzie się przejaśniać i rozpogadzać. Najpogodniej będzie na południowym wschodzie, gdzie do końca dnia nie powinno padać.

 

Pogoda na sobotę, 5 września
Pogoda na sobotę, 5 września

Jednodniowe ocieplenie

W dzielnicach południowych i centralnych wyraźnie się ociepli. Chłodno będzie nadal na północy. W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 17 stopni na Pomorzu do 27 stopni na Śląsku i w Małopolsce.

 

ZOBACZ: Pogoda dla grzybiarzy. Tylko u nas mapa, na której sprawdzisz, gdzie w lasach może być najwięcej grzybów

 

Wiatr z południowego zachodu będzie umiarkowany i silny, w porywach może dochodzić do 45 km/h. W burzach będzie jeszcze silniejszy.

Ciśnienie spadnie

Ciśnienie przez cały dzień będzie spadać. W samo południe wyniesie od 1012 hPa na północy do 1018 hPa na południowym wschodzie.

 

ZOBACZ: Potrójne uderzenie tajfunów w Półwysep Koreański. Jeden z nich najpotężniejszy w tym roku na świecie

 

Biomet zacznie się pogarszać wraz ze wzrostem zachmurzenia oraz nadciągającym deszczem i burzami. Meteopaci mogą odczuwać różnorodne dolegliwości, w tym ból głowy i senność.

Niedziela chłodniejsza

W niedzielę ze słabymi, przelotnymi opadami trzeba się liczyć miejscami na południu, wschodzie i północnym zachodzie. Na pozostałym obszarze będzie się przejaśniać i rozpogadzać.

 

ZOBACZ: Nie daj się zaskoczyć burzy w ostatniej chwili. Te wskazówki powinieneś znać na pamięć

 

Termometry pokażą od 17 stopni na Pomorzu i Podkarpaciu do 21 stopni na południu i w centrum kraju.

 

WIDEO: prognoza pogody w Polsat News

  

Łukasz Mielczarek/twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie