Wziął kredyt na kokainę. "Inwestycja" nie wypaliła

Polska
Wziął kredyt na kokainę. "Inwestycja" nie wypaliła
Pixabay.com/stevepb
Mężczyzna wziął w banku kredyt na zakup narkotyku

31-latek z Warszawy wziął w banku kredyt. Za pożyczone pieniądze kupił kokainę, którą następnie zamierzał handlować. Biznes jednak nie wypalił. Narkotyk przejęła bowiem policja. Mężczyzna został aresztowany.

31-latek z Warszawy kupił ponad pół kilograma kokainy. Pieniądze na zakup narkotyku pożyczył z banku.

 

"Zgubił" klucze do mieszkania

 

Na trop transakcji wpadli policjanci, którzy rozpoczęli obserwację okolicy mieszkania na warszawskiej Pradze Południe.

 

ZOBACZ: Kokaina w ziarnach kawy. Paczkę zaadresowano do filmowego mafiozo

 

Gdy mężczyzna przyjechał na parking i wysiadł z samochodu, policjanci wylegitymowali go i chcieli udać się z nim do lokalu, który zajmował.

 

 

- Zdenerwowany 31-latek twierdził, że nie posiada kluczy do mieszkania. Mimo to kryminalni wraz z mężczyzną udali się pod ustalony wcześniej adres. Drzwi otworzyła im mieszkająca z 31-latkiem kobieta. Kiedy policjanci zamierzali wejść do mieszkania, mężczyzna zaczął ich odpychać, próbując im to uniemożliwić. To samo chciała zrobić 24-letnia kobieta - poinformowała Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

 

Nikt nie chciał się przyznać

 

Policjanci obezwładnili agresywną parę. Po wejściu do środka okazało się, że w mieszkaniu jest jeszcze jeden mężczyzna. Twierdził, że przyjechał w odwiedziny do znajomych.

 

ZOBACZ: W czasie pandemii wzrosła cena narkotyków

 

W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli pojemnik ze zbryloną substancją koloru białego, wagę elektroniczną i torebki foliowe z zapięciem strunowym.

 

 

Żadna z obecnych w mieszkaniu osób nie przyznała się do posiadania zabezpieczonych przedmiotów, dlatego cała trójka została przewieziona do komendy.

 

ZOBACZ: Kokaina w bananach... w Biedronce

 

W trakcie przesłuchania do posiadania narkotyków przyznali się 31-letni mężczyzna i jego 24-letnia partnerka. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.

 

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi im kara do 10 lat więzienia. 31-latek będzie musiał również spłacić zaciągnięty wcześniej kredyt.

dk/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie