Strajkujący rodzice wygrali. Nie przeniosą szkoły w Sosnówce

Polska
Strajkujący rodzice wygrali. Nie przeniosą szkoły w Sosnówce
Polsat News
Strajk rodziców w Sosnówce przerwany po trzech dniach

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Sosnówce (woj. dolnośląskie) nie zostaną przeniesieni do placówki w Podgórzynie. Przeniesieniu zajęć szkolnych do innej miejscowości sprzeciwiali się rodzice dzieci z Sosnówki. W piątek przerwali trwający od 1 września strajk.

Robert Plewa, przewodniczący rady rodziców Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce powiedział, że w piątek odbyło się spotkanie wójta gminy Podgórzyn z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty. - Wójt zadeklarował, że cofa decyzję o przeniesieniu zajęć ze szkoły w Sosnówce - powiedział Plewa. Dodał, że został podpisany też arkusz organizacyjny, co jest niezbędne do rozpoczęcia w szkole zajęć.

 

"Brawo rodzice"

 

Była minister edukacji narodowej i obecna europosłanka PiS Anna Zalewska odniosła się na Twitterze do tej decyzji.

 

 

Konieczność remontu

 

Lokalny samorząd tłumaczył zamiar przeniesienia zajęć dydaktyczny ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce od placówki w Podgórzynie koniecznością przeprowadzenia remontu budynku szkoły w Sosnówce. Chodzi o instalację hydrantów przeciwpożarowych. Według pierwotnych planów samorządu dzieci z Sosnówki miałby chodzić do szkoły w Podgórzynie co najmniej przez rok. Na to nie zgodzili się rodzice, który 1 września podjęli w szkole w Sosnówce strajk.

 

ZOBACZ: Strajk w szkole w Sosnówce. Rodzice okupują placówkę

 

W efekcie konfliktu przez trzy dni w szkole w Sosnówce nie odbywały się zajęcia. - Udało nam się dojść do porozumienia i w poniedziałek dzieci rozpoczynają zajęcia w szkole w naszej miejscowości - powiedział Plewa.

kło/ac/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie