Niemcy. Orgia z koronawirusem. Zakażona co najmniej jedna osoba

Świat
Niemcy. Orgia z koronawirusem. Zakażona co najmniej jedna osoba
Pixabay
Uczestnik orgii w Berlinie zakażony koronawirusem

W berlińskiej dzielnicy Mitte wykryto w ciągu ostatniego tygodnia 73 nowe przypadki koronawirusa. Wśród miejsc, gdzie pojawiły się zakażeni wymieniono przede wszystkim szkoły i gabinety lekarskie - przekazały miejscowe władze. Autorzy raportu wspomnieli też o zakażonym koronawirusem uczestniku... orgii.

W cotygodniowym raporcie opublikowanym 3 września władze berlińskiej dzielnicy Mitte poinformowały o 73 nowych przypadkach koronawiusa. To o 8 infekcji mniej niż w poprzednim tygodniu. Wśród zakażonych jest 39 mężczyzn i 34 kobiety - podano. 

 

ZOBACZ: Prostytutki w Belgii mogą wznowić pracę. Wypracowano wytyczne dla nich i klientów

 

Wskazano też 35 miejsc, w których zakażone osoby przebywały. Na liście są m.in. cztery szkoły, pięć gabinetów lekarskich. 

 

O raporcie zrobiło się głośno, bowiem wspomniano w nim o imprezie, podczas której doszło do orgii. Wiadomo, że odbyła się pod koniec sierpnia i wzięła w niej udział co najmniej jedna osoba zakażona koronawirusem. Nie wskazano, ile było uczestników seksspotkania. 

 

"Noś maskę podczas seksu"

 

Z raportu wynika, że do tej pory zidentyfikowano 476 osób, które miały kontakt z zakażonymi ujętymi w zestawieniu. U 14 z nich testy na koronawirusa dały wynik pozytywny. 

 

ZOBACZ: Zakażenia po imprezie na katamaranie. Sanepid zawiadomił prokuraturę

 

O tym jak ważnie jest bezpieczeństwo podczas seksu w dobie pandemii przypomniała ostatnio dr Theresa Tam, kanadyjska urzędnik ds. zdrowia publicznego.

 

- Unikaj całowania i zakładaj maskę podczas seksu, aby uchronić się przed zakażeniem koronawirusem - zaleciła. - Najniższe ryzyko związane z aktywnością seksualną podczas COVID-19 jest wówczas, gdy dotyczy udziału wyłącznie samego siebie - dodała.  

dk/ml/ polsatnews.pl, tagesspiegel.de
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie