Koronawirus u uczennic technikum. Dwie klasy na kwarantannie

Polska
Koronawirus u uczennic technikum. Dwie klasy na kwarantannie
Google Street View
Koronawirus u dwóch uczennic technikum w Świdwinie; dwie klasy na kwarantannie

U dwóch uczennic technikum Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie stwierdzono zakażenie koronawirusem. Dwie klasy do 13 września pozostają na kwarantannie. Zalecono tam naukę w trybie zdalnym - poinformowała rzeczniczka wojewódzkiego Sanepidu Małgorzata Kapłan.

Kapłan, potwierdzając informację o stwierdzonym zakażeniu koronawirusem u dwóch uczennic świdwińskiego Zespołu Szkół Rolniczych CKP, dodała, że zalecono tam wprowadzenie zdalnego nauczania w dwóch klasach objętych kwarantanną. Kwarantanna, jak podała Kapłan, obowiązywać ma do 13 września.

 

ZOBACZ: Warszawa, Muranów. Koronawirus w szkole podstawowej. Zawieszono zajęcia

 

Kwarantanną objęto ok. 80 uczniów dwóch klas pierwszych technikum i osoby z kontaktu z nimi - razem ok. 200 osób.

 

Zakażenie na wakacyjnym obozie

 

Dwie uczennice miały zostać zakażone koronawirusem podczas wakacyjnego obozu w górach. Pojawiły się w szkole jedynie na apelu 1 września, który był zorganizowany w reżimie sanitarnym wyłącznie dla uczniów klas pierwszych. Zajęć dydaktycznych nie rozpoczęły, ponieważ wykonane im testy na COVID-19 były dodatnie.

 

ZSR CKP w Świdwinie to szkoła, w której naukę ponadgimnazjalną pobiera ok. 1000 osób.

 

ZOBACZ: Nowy rok szkolny. Czego obawiają się nauczyciele?

 

W Zachodniopomorskiem Szkoła Podstawowa im. ks. Barnima I w Żabnicy (powiat gryfiński) nie rozpoczęła roku szkolnego w normalnym trybie. Tu do 6 września nauka prowadzona będzie w trybie zdalnym w związku z zakażeniem koronawirusem nauczycielki i koniecznością objęcia kwarantanną pracowników szkoły.

 

Nadzór epidemiczny w trzech szkołach

 

Nadzorem epidemiologicznym objęte są trzy szkoły Koszalinie: całe II Liceum Ogólnokształcącego, jedna klasa w V LO i cztery w Zespole Szkół nr 9.

 

"Nie ma tam dodatniego przypadku. Tylko jest osoba na kwarantannie, więc osoby z kontaktu są pod nadzorem epidemiologicznym" – podała Kapłan. 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie