Kryzys w czterech szkołach w Małopolsce. 30 nauczycieli na kwarantannie

Polska
Kryzys w czterech szkołach w Małopolsce. 30 nauczycieli na kwarantannie
PAP/Darek Delmanowicz
W powiecie limanowskim do kwarantanny trafiło 30 pedagogów

30 pedagogów musiało się poddać kwarantannie po tym, jak zakażenie wykryto u nauczycielki, która pracuje w czterech szkołach w powiecie limanowskim. Dyrektorzy tych placówek złożyli do sanepidu wnioski, aby rok szkolny mógł rozpocząć się od zdalnego nauczania.

Województwo małopolskie jest w ostatnich dniach w czołówce regionów z największą liczbą nowych przypadków Covid-19. W czwartek resort zdrowia poinformował o 233 nowych, potwierdzonych przypadkach koronawirusa, w piątek było ich 139, a w sobotę - 128.

 

Z czterech szkół

 

Jak informuje wp.pl, w powiecie limanowskim kwarantanną objęto 30 pedagogów z czterech szkół po tym, jak zakażenie wykryto u nauczycielki, która pracuje we wszystkich tych placówkach.

 

ZOBACZ: Powrót do szkół. Wyzwanie, które warto podjąć

 

Dyrektorzy złożyli wniosek do sanepidu, aby w pierwszych dniach roku szkolnego dzieci nie przychodziły do placówek. Obecność w klasach miałoby zastąpić zdalne nauczanie.

 

Powiat w "żółtej" strefie

 

Powiat limanowski znajduje się na liście "żółtych" stref, a to oznacza, że obowiązują tam dodatkowe obostrzenia. 

 

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach będzie obowiązywał limit osób - jedna na 7 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych, nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

pgo/hlk/ wp.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie