Czy zabraknie szczepionek na grypę? Kraska odpowiada

Polska
Czy zabraknie szczepionek na grypę? Kraska odpowiada
piqsels
Wiceminister zdrowia przyznał, że cieszy go duże zainteresowanie szczepionkami na grypę

- Chcielibyśmy, żeby jak najwięcej osób zaszczepiło się na grypę. Wszystkie grupy eksperckie mówią, że tych szczepionek powinno wystarczyć - podkreślił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska pytany czy resort planuje nadzorować ich dystrybucję. - Myślę, że tych osób chętnych będzie więcej niż w ubiegłym roku, firmy farmaceutyczne o tym wiedzą - dodał.

- Chcielibyśmy, żeby jak najwięcej osób zaszczepiło się na grypę - podkreślił wiceminister zdrowia pytany podczas konferencji prasowej, czy resort planuje nadzorować dystrybucją szczepionek zapewniając je osobom narażonym, jeśli okazałoby się, że leków jest ich za mało. 

 

ZOBACZ: Europejska szczepionka przeciwko COVID-19 może być dostępna pod koniec roku

 

- Wszystkie grupy eksperckie mówią, że tych szczepionek powinno wystarczyć - mówił. Na uwagę, że w tym roku szczepionka może cieszyć się szczególnym zainteresowanie Kraska zaznaczył, że cieszy go, że "ludzie chcą się szczepić".

 

- Myślę, że tych osób będzie więcej, firmy farmaceutyczne o tym wiedzą. Nikt mi nie powie w tej chwili ile potrzeba szczepionek na grypę, tak samo jak nikt nie powie ile potrzeba szczepionek na koronawirusa. Chciałbym, żeby było ich jak najwięcej - zapewnił. 

 

Wideo: zobacz konferencję MZ ws. obostrzeń

  

 

msl/sgo/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie