Coraz więcej słońca i przelotny deszcz. Prognoza na czwartek

Polska
Coraz więcej słońca i przelotny deszcz. Prognoza na czwartek
Pixabay
Prognoza pogody na 3 września

Nie wszyscy mogą w czwartek liczyć na pogodne niebo. W niektórych regionach może jeszcze popadać, przelotnie, ale chwilami obficie. Gdzie koniecznie trzeba wziąć ze sobą parasol, żeby nie zmoknąć?

W czwartek najmniej przyjemna pogoda zapowiada się w zachodnich i północnych województwach, gdzie spodziewać się należy przelotnych, ale chwilami dość silnego deszczu. Strefy opadów będą wędrować od Pomorza, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski w kierunku Kujaw, Warmii i Mazur.

 

Na południu, wschodzie i w centrum możemy liczyć na większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Z całą pewnością nie spadnie tam kropla deszczu.

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartek

Coraz cieplej

 

Temperatura zacznie rosnąć. W najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 17 stopni na północy do 23 stopni na południowym wschodzie.

 

ZOBACZ: 37 stopni we wrześniu? A może pierwszy śnieg?

 

Wiatr z zachodu będzie wiać chwilami porywiście, dodatkowo obniżając temperaturę odczuwalną nawet o kilka stopni w stosunku do wskazań termometrów. Jego porywy mogą dochodzić do 40-50 km/h.

 

Biomet poprawi się

 

Ciśnienie przez cały dzień będzie rosnąć. W samo południe wyniesie od 1014 hPa na północy do 1021 hPa na południu.

 

Biomet zacznie się wreszcie poprawiać, jedynie miejscami na zachodzie i północy pozostanie niekorzystny, zwłaszcza podczas przechodzenia opadów. Osoby wrażliwe na zmiany pogody mogą odczuwać senność, ból głowy i rozkojarzenie.

 

WIDEO: Prognoza pogody na czwartek, 3 września

  

W piątek jeszcze cieplej

 

Na południu, wschodzie i w centrum kraju utrzyma się słoneczna aura bez opadów. Padać nadal będzie na Pomorzu, Kujawach, w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej.

 

ZOBACZ: Właśnie rozpoczęła się jedna z czterech odmian jesieni. Poznaj oznaki ich wszystkich

 

Ociepli się jeszcze bardziej. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni na północy i w centrum do 23 stopni na południu.

Łukasz Mielczarek/twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie