Awaria metra w Warszawie. Pociąg utknął w tunelu

Polska
Awaria metra w Warszawie. Pociąg utknął w tunelu
commons.wikimedia.org/fot.IngolfBLN/zdj. ilustracyjne
Awarii uległ starszy rosyjski skład

Po godz. 10 w środę w Warszawie doszło do awarii pociągu metra; skład z pasażerami stał w tunelu między stacją Centrum a stacją Politechnika - poinformowało biuro prasowe Metra Warszawskiego. Pociąg ruszył po ok. 45 minutach.

Pociąg zatrzymał się przed godz. 10 tuż po wyjeździe ze stacji Politechnika w kierunku Młocin. Pasażerowie kilkukrotnie usłyszeli komunikaty, że postój pociągu jest chwilowy. Po nawiązaniu kontaktu z motorniczym przez specjalne urządzenie w wagonie pasażerowie dowiedzieli się, że brakuje wysokiego napięcia, a następnie, że ewakuacja nie jest przewidziana. Niektórzy pasażerowie skarżyli się na gorąco i duszne powietrze.

 

ZOBACZ: Roboty będą zwalczać koronawirusa w hongkońskim metrze

 

 

Ok. godz. 10:45 pociąg cofnął się do stacji Politechnika, gdzie uwięzieni wcześniej w stojącym w tunelu pociągu pasażerowie, opuścili pociąg. Na miejscu obecna była Straż Pożarna, a także funkcjonariusze Policji i pracownicy metra.

 

"W związku z dzisiejszą awarią pociągu serii 81 przepraszamy za zaistniałą sytuację. Jednocześnie pasażerom, którzy spędzili czas oczekiwania w pociągu bardzo dziękujemy za cierpliwość i podporządkowanie się dyspozycjom maszynisty i służb metra. Dzięki tej postawie możliwe było wycofanie składu na najbliższą stację oraz bezpieczne opuszczenie pociągu przez wszystkich pasażerów. Obecnie metro na linii M1 jeździ już bez zakłóceń" - poinformowało po 11:00 na facebooku Metro Warszawskie.

 

 

W Warszawie trwa rozbudowa drugiej linii metra. W kwietniu otworzono trzy nowe stacje na Woli - Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Na kolejne trzeba będzie poczekać. Generalny Wykonawca rozbudowy wystąpił do miasta o przyznanie dodatkowego czasu na ukończenie robót, w zależności od odcinka, od 8 do 18 miesięcy 

ms/prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie