Urzędnik z Wałcza przyjął łapówkę w wysokości 10 tys. zł. Został zatrzymany przez CBA

Polska
Urzędnik z Wałcza przyjął łapówkę w wysokości 10 tys. zł. Został zatrzymany przez CBA
cba.gov.pl
CBA zaapelowało o to, aby "osoby zmuszone do wręczenia korzyści majątkowych pracownikom Urzędu Gminy w Wałczu zgłaszały się do Delegatury CBA w Szczecinie"

Urzędnika z Wałcza (Zachodniopomorskie) zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego chwilę po tym, jak przyjął łapówkę - poinformowały w środę służby prasowe CBA. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Piotra M., inspektora Urzędu Gminy w Wałczu, zatrzymali funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

 

ZOBACZ: Zarzuty łapówkarstwa za wydawanie uprawnień sternika i żeglarza

 

"Mężczyznę ujęto w chwilę po przyjęciu od przedsiębiorcy korzyści majątkowej w wysokości 10 tys. zł. Łapówka miała stanowić »wynagrodzenie« w rewanżu za odstąpienie od wydania niekorzystnej decyzji podatkowej" - poinformowało biuro prasowe CBA. Agenci zabezpieczyli także dokumentację w wałeckim Urzędzie Skarbowym.

Grozi mu do 10 lat więzienia 

Zgromadzone materiały przekazano do Prokuratury Krajowej w Szczecinie, a urzędnik usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Grozi mu do 10 lat więzienia, prokurator wystąpił też z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

 

ZOBACZ: Nietrzeźwy jechał busem, proponował łapówkę i groził policjantowi

 

CBA zaapelowało o to, aby "osoby zmuszone do wręczenia korzyści majątkowych pracownikom Urzędu Gminy w Wałczu zgłaszały się do Delegatury CBA w Szczecinie". "Zgodnie z Kodeksem Karnym warunkiem uniknięcia odpowiedzialności karnej, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, jest dobrowolne zawiadomienie organów ścigania" - przypomniano.

ms/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie