Koronawirus. CBA apeluje, by zgłoszeń o korupcji nie przekazywać osobiście

Polska
Koronawirus. CBA apeluje, by zgłoszeń o korupcji nie przekazywać osobiście
CBA
Prośbą CBA o zmianę formy zgłaszania korupcji z osobistego na rzecz innych kanałów

W związku z epidemiologicznym zagrożeniem koronawirusem zwracamy się z prośbą o zmianę formy zgłaszania korupcji z osobistego na rzecz innych kanałów takich jak poczta elektroniczna, poczta tradycyjna czy infolinia - podkreśliło w środę Centralne Biuro Antykorupcyjne.

"W związku z epidemiologicznym zagrożeniem koronawirusem, Centralne Biuro Antykorupcyjne, kierując się odpowiedzialnością za zdrowie osób zgłaszających oraz funkcjonariuszy, zwraca się z prośbą o zmianę formy zgłaszania korupcji z osobistego w siedzibach CBA na terenie całego kraju, na rzecz innych kanałów, tj.: za pomocą poczty elektronicznej (sygnal@cba.gov.pl), poczty tradycyjnej (adresy centrali i delegatur) oraz infolinii (800 808 808)" - czytamy w komunikacie na stronie CBA.

 

27 przypadków koronawirusa w Polsce

 

Ministerstwo zdrowia poinformowało w środę po godz. 14.30 o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Chodzi o dziecko z Cieszyna w woj. śląskim oraz młodą kobietę z Łodzi. Łącznie potwierdzono dotąd 27 przypadków koronawirusa w Polsce.

 

ZOBACZ: Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu odwołuje zabiegi

 

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei. 

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie