Szpital w Ostrzeszowie. Konsekwencje po śmierci dwóch kobiet

Polska
Szpital w Ostrzeszowie. Konsekwencje po śmierci dwóch kobiet
Polsat News
35-letnia kobieta została dwukrotnie odesłana do domu

Odwołanie rady nadzorczej i zwolnienie ze stanowiska dyrektora ds. medycznych w ostrzeszowskim szpitalu, to - jak poinformował w środę starosta Lech Janicki - personalne konsekwencje po serii tragicznych wydarzeń w szpitalu, w którym zmarły dwie kobiety: ciężarna i matka trojga dzieci.

Starosta ostrzeszowski Lech Janicki poinformował w środę PAP, że w związku z serią tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia oraz w ślad za licznymi skargami mieszkańców, odwołał radę nadzorczą szpitala za bark właściwej kontroli.


- Jednocześnie prezes placówki medycznej został zobowiązany do podjęcia czynności służbowych wobec dyrektora ds. medycznych OCZ, który zostanie odwołany ze stanowiska - poinformował starosta.

 

ZOBACZ: Ostrzeszów: szpital odesłał kobietę bez badań. Sprawę jej śmierci wyjaśni prokuratura


Lech Janicki podkreślił, że powyższe działania to pierwszy etap czynności, których celem jest stopniowa odbudowa zaufania mieszkańców do placówki oraz jej kadry medycznej.


W sobotę na oddziale intensywnej opieki medycznej w ostrzeszowskim szpitalu zamarła 35-lenia kobieta, matka trojga dzieci. O tragedii poinformowała jej siostra na portalu społecznościowym.

 

WIDEO: zobacz materiał "Wydarzeń" o historii 35-latki

 

  

 

Recepta na leki przeciwbólowe


Z jej informacji wynikało, że do szpitala w Ostrzeszowie kobiety przyjeżdżały dwukrotnie w piątek i za każdym razem pacjentka otrzymywała receptę z lekami przeciwbólowymi bez badania jej. Za trzecim razem wezwano pogotowie do domu, zabrano ją na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie zmarła.


Tego samego dnia starosta powiatu ostrzeszowskiego Lech Janicki, któremu podlega szpital, zlecił prezesowi zbadanie sprawy i skontrolowanie, co się działo w związku z tą osobą.


Sprawą zajęła się też Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie.

 

ZOBACZ: Walczyli o życie kobiety w ciąży. Szpitale odmówiły jej przyjęcia


To już druga tragiczna sytuacja związana z ostrzeszowskim szpitalem.


Na początku sierpnia do tej samej placówki medycznej trafiła 28-letnia ciężarna kobieta z silnymi objawami duszności. Przyjęto ja na oddział ginekologiczny, gdzie jej stan ulegał pogorszeniu. Kobieta zamarła podczas transportu do szpitala w Ostrowie Wlkp.


Prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Marek Nowiński poinformował wówczas PAP, że walka o życie pacjentki trwała przez ok. 8 godzin. W tym czasie kontaktowano się z trzema szpitalami, które odmówiły jej przyjęcia. Tę sprawę również bada prokuratura.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie