Środa deszczowa i chłodna. Kiedy nastąpi poprawa pogody?

Polska
Środa deszczowa i chłodna. Kiedy nastąpi poprawa pogody?
PAP/Darek Delmanowicz/zdj. ilustracyjne
W środę intensywne opady deszczu nie ustąpią

W połowie tygodnia czeka nas kontynuacja chmurnej, deszczowej, wietrznej i chłodnej aury. W dalszym ciągu miejscami opady mogą być na tyle intensywne, aby stwarzać zagrożenie podtopieniami. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

W środę intensywne opady deszczu nie ustąpią. Tym razem najmocniej popada w Wielkopolsce, na Kujawach i Pomorzu. Spadnie tam przeważnie od 10 do 30 litrów na metr kwadratowy, co może skutkować miejscowymi podtopieniami dróg i zabudowań.

 

ZOBACZ: Gwałtowny podmuch wiatru uniósł w powietrze latawiec z 3-letnią dziewczynką [FILM]

 

Na pozostałym obszarze kraju też popada, jednak dużo słabiej, w dodatku można będzie liczyć na większe przejaśnienia. Zupełnie bez opadów, z rozpogodzeniami, będzie na południowym wschodzie.

 

IMGW wydał dla województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Przez cały dzień może spaść od 25 do 35 litrów deszczu na metr kwadratowy.

 

Pogoda na środę, 2 września
Pogoda na środę, 2 września

Bardzo chłodno i wietrznie

Temperatura będzie bardzo niska. W najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 13-15 stopni na zachodzie do 19 stopni miejscami na wschodzie i południu.

 

ZOBACZ: 37 stopni we wrześniu? A może pierwszy śnieg? Pogoda wczesną jesienią potrafi zaskoczyć

 

Wiatr z zachodu będzie wiać chwilami porywiście, dodatkowo obniżając temperaturę odczuwalną nawet o kilka stopni w stosunku do wskazań termometrów. Jego porywy mogą dochodzić do 40-50 km/h.

Biomet niekorzystny

Ciśnienie w samo południe wyniesie od 1011 hPa na północy do 1016 hPa na południu. Przez cały dzień będzie bardzo szybko rosnąć. Pod wieczór będzie o całe 10 hPa wyższe niż o poranku.

 

ZOBACZ: Skąd się biorą tropikalne huragany? Czy w przyszłości będą one zagrażać także Polsce?

 

Warunki biometeorologiczne z powodu deszczu, silnego wiatru, niskiej temperatury i wahań ciśnienia pozostaną niekorzystne. Osoby wrażliwe na zmiany pogody mogą odczuwać senność, ból głowy i rozkojarzenie.

W czwartek poprawa pogody

Na południu, wschodzie i w centrum kraju pogoda zdecydowanie się poprawi. Deszcze ustaną, a niebo zacznie się przejaśniać i rozpogadzać. Na zachodzie i północnym zachodzie nadal będzie padać, ale coraz słabiej.

 

ZOBACZ: Niemal 400 tysięcy piorunów nad Polską podczas najbardziej energetycznej burzy w tym roku

 

Temperatura maksymalna wyniesie od zaledwie 17 stopni na południowym zachodzie i północnym wschodzie do 23 stopni na południowym wschodzie kraju.

Łukasz Mielczarek/twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie