Papieskie pielgrzymki odwołane do 2022 roku. Przyczyną koronawirus

Świat
Papieskie pielgrzymki odwołane do 2022 roku. Przyczyną koronawirus
PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
W tym, jak i przyszłym roku papież nie wyjedzie poza Półwysep Apeniński

Z powodu pandemii koronawirusa, rok 2020 będzie pierwszym od 1979 bez jakiejkolwiek podróży papieża poza teren Włoch. Głowa kościoła ma nie odwiedzać innych krajów także w przyszłym roku, ponieważ jej wszystkie wizyty zagraniczne zostały odwołane. Nie działa także specjalne biuro organizujące papieskie loty.

Od ostatniej wizyty zagranicznej papieża minął niemal rok. W listopadzie 2019 r. Franciszek odwiedził Tajlandię i Japonię, a 23 lutego tego roku był w Bari na południu Włoch - przypomniał rzymski dziennik "La Repubblica".

 

ZOBACZ: Ćwierć miliona euro od papieża Franciszka. To wsparcie dla Kościoła w Libanie

 

Później odwołano chociażby planowaną na 31 maja podróż papieża na Maltę. Od 2014 każdego roku papież odbywał co najmniej jedną podroż zagraniczną, a w ubiegłym roku takich wypraw było nawet siedem.

 

Najdłuższa przerwa od lat 70. XX wieku

 

Według "La Repubblica", wznowienie planowania papieskich podróży poza teren Włoch planuje się dopiero od 2021 roku, bo być może do tego czasu zostanie wynaleziona szczepionka przeciwko koronawirusowi.

 

Gazeta przypomniała, że będzie to najdłuższa od lat 70-tych XX w. przerwa w zagranicznych podróżach papieży. Między pontyfikatem Pawła VI i Jana Pawła II, a więc między rokiem 1970 i 1979 przerwa w zagranicznych podróżach trwała dziewięć lat.

wka/ KAI, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie