Premier na rozpoczęciu roku szkolnego w Dalikowie: trzeba szanować tradycyjny model edukacji

Polska
Premier na rozpoczęciu roku szkolnego w Dalikowie: trzeba szanować tradycyjny model edukacji
Polsat News
premier Mateusz Morawiecki podczas inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Dalikowie

Facebook nie zastąpi wam przyjaciół w szkole, a Google nie zastąpi nauczycieli - mówił we wtorek do uczniów premier Mateusz Morawiecki podczas inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Dalikowie (woj. łódzkie). Podkreślał, że trzeba szanować tradycyjny model edukacji.

Podczas inauguracji roku szkolnego premier zwrócił uwagę, że ze względu na epidemię ostatnie miesiące były dla wszystkich wyjątkowo trudne.

 

ZOBACZ: Piontkowski: miliony maseczek i tysiące termometrów mają trafić do szkół

 

- Za nami sześć najbardziej nietypowych miesięcy w życiu szkół w całej Polsce. Gdyby rok temu ktoś wam powiedział, że będziecie przez ostatnie kilka miesięcy semestru przed wakacjami uczyli się zdalnie, to pewnie nikt by nie uwierzył. Nie było żadnego podręcznika, żeby radzić sobie z tą sytuacją - powiedział szef rządu.

 

WIDEO: Premier na rozpoczęciu roku szkolnego w Dalikowie

  

Zaznaczył, że przejście przez trudny okres pandemii w szkołach był możliwy dzięki wspólnemu wysiłkowi nauczycieli, uczniów i dzięki cierpliwości rodziców.

 

- Chyba po kilku miesiącach zdajecie sobie sprawę z tego, że Facebook nie zastąpi wam przyjaciół w szkole, a Google nie zastąpi nauczycieli, że trzeba ten tradycyjny model edukacyjny szanować, bo dzięki niemu jesteśmy w życiu dorosłym tym, kim jesteśmy i dzięki waszemu wysiłkowi - mówił premier do uczniów.

 

Poprosił ich o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie