Bezpłatne leki dla kobiet w ciąży

Polska
Bezpłatne leki dla kobiet w ciąży
Pixabay/Fotorech
Na liście znalazło się 114 leków dostępnych na receptę

Kobiety w ciąży od 1 września uzyskały bezpłatny dostęp do najczęściej stosowanych przez nie 114 leków dostępnych na receptę. W ramach wrześniowej listy leków refundowanych Ministerstwo Zdrowia opublikowało pierwszą ich listę, która - jak zapowiada resort - będzie uzupełniana.

Wykaz zapewnia dostęp do bezpłatnych leków dla wszystkich kobiet w ciąży - od momentu stwierdzenia ciąży przez lekarza posiadającego tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii lub lekarza w trakcie odbywania specjalizacji w tej dziedzinie, lub położną podstawowej opieki zdrowotnej, lub położną wykonującą świadczenia opieki zdrowotnej z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w poradni położniczo-ginekologicznej, jednak nie dłużej niż 15 dni po planowanej dacie porodu.

 

 

Receptę na leki refundowane (oznaczone jako leki "C") może wystawić lekarz lub położna posiadający kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz inny lekarz - na podstawie zaświadczenia wystawionego przez lekarza lub położną, którzy stwierdzili ciążę.

 

Lista bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży dostępna jest tutaj: http://dziennikmz.mz.gov.pl/api/DUM_MZ/2020/60/journal/6266

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie